První utkání sezony se házenkářkám tachovského Slavoje vydařilo na výbornou. Svěřenkyně trenéra Miloslava Moulise zvítězily v Praze ve Vršovicích nad domácí zálohou Kobylis 30:15. Přitom na úvodní branku muselo několik desítek fanoušků v hlavním městě republiky čekat až do páté minuty. Do té doby byla k vidění řada nepřesností, ztrát nebo slabých střel, se kterými si brankářky obou družstev hravě poradily.

„Na naší straně mi chyběl větší klid v koncovce. Spoustu akcí jsme řešili zbrkle a unáhleně. Nedokázali jsme si připravit ideální střeleckou pozici,“ zlobil se temperamentní kouč tachovského družstva Miloslav Moulis.

Jenže druhá pětiminutovka přinesla na hřišti úplně něco jiného. Tachov předváděl výbornou a velice těsnou obranu a začal proměňovat šance. V 19. minutě za stavu 9:5 ve prospěch hostujících hráček se trenérovi Moulisovi zranila Lucie Havelková. Chvíli ležela na zemi a musela být ošetřena. A to byla i vzhledem k malému počtu hráček na tachovské lavičce značná komplikace. „Nebudu lhát, nepříjemnost to byla, protože jsme do Prahy odjeli pouze se sedmi hráčkami do pole a dvěma gólmankami,“ posteskl si šéf západočeské lavičky.

I přesto jeho družstvo dále diktovalo tempo hry a do poločasu si vytvořila šestibrankový náskok (13:7). „Ale první polovina nebyla z naší strany ideální,“ zůstal zamračený trenér Moulis.

Ve druhém dějství Tachovanky i přes docházející síly zařadily vyšší rychlostní stupeň a své soupeřky nakonec rozstřílely rozdílem třídy – 30:15. „Byl to první zápas, po holkách jsem nechtěl, aby daly čtyřicet gólů. S výsledkem a do jisté míry i s výkonem na palubovce jsem ale spokojený. Na úvod to nebylo úplně špatné,“ pousmál se trošičku kouč Slavoje.

Nejlepší střelkyní západočeského výběru byla zkušená útočnice Zdeňka Friedel, jež nasázela osm branek. Většinu z nich vstřelila neomylně po rychlých trhácích. „Ale nebylo to jen o ní. Třeba Lucka Kovářová nebo Petra Ferencová odehrály výborný zápas. Dařilo se i brankářkám, které předvedly několik dobrých zákroků,“ poznamenal trenér tachovského výběru.

Jak už bylo řečeno na začátku, Tachovanky v zápase neproměnily řadu brankových příležitostí. Několikrát domácí výběr zachránila i branková konstrukce. „To je sice pravda a holky to v kabině říkaly, že tam několikrát zazvonila tyč a že to byly dobré střely a jen chybělo štěstí. Ale pro mě je rána do tyče nebo břevna úplně stejná jako střela vedle branky,“ dodal kouč Moulis.

Další utkání hraje Slavoj v neděli doma proti Chebu. Začátek zápasu je ve 14.00 hodin.

Sokol Kobylisy B - Slavoj Tachov 15:30

Poločas: 7:13. Branky ze sedmimetrových hodů: 2:1. Rozhodčí: Lukáš Veselý, Jan Zelenka. Vyloučení: 2:2. ŽK: 2:2. Diváci: 29. Sestava a branky Sokola Kobylisy B: Hercíková, Bašková 3/2, Vágnerová 1/0, Lazáková 1/0, Prokešová 3/0, Boubínová 4/0, Lukešová 1/0, Šimánková 1/0, Kurcová, Rátonyi 1/0. Trenér: Jan Illich. Vedoucí družstva: Jitka Mertová. Sestava a branky Slavoje Tachov: Černíková, Boháčková 5/1, Friedel 8/0, Koubová 6/0, Kovářová 5/0, Havelková 2/0, Buchlovská 4/0, Macáková, Ferencová. Trenér: Miloslav Moulis. Vedoucí družstva: Michal Kreč.

Ostatní výsledky 1. kola II. ligy, skupina západ: Havlíčkův Brod B – Astra Praha 21:25, Ústí nad Labem – České Budějovice 22:37, Sokol Vršovice B – DHK Pardubice 21:22, Lions Hostivice Břve – Sokol Písek B 32:15.

Plechovky vyrobí ve Stříbře.
Nový investor dá práci hlavně místním