Posádka EuroOil teamu podnik ve sprintrallye v okolí rodného města vyhrála v letech 2021 a 2022 a i letos bude patřit k největším favoritům. Navíc se premiérově představí s jiným autem než dosud. Vůz Ford Focus WRC nahradí zatím vypůjčený Citroën C3 R5.

„Pro další sezónu uvažujeme o změně vozu a zkouška na ´domácím´ závodě je pro nás nejlepší, co se veškeré logistiky týká. Auto máme půjčené z Rakouska a musíme ho kompletně dát do barev EuroOil teamu,“ oznámil Pech.

K razantní změně vozu postrčil známého pilota i karambol na víkendové Rallye Hustopeče z programu domácího šampionátu.

Pech s Uhlem sice soutěž mezi vinohrady skvěle začali, vyhráli první rychlostní zkoušku, jenže následoval brzký konec.

Ve druhé erzetě se sedmačtyřicetiletý jezdec nevešel do jedné ze zatáček, poškodil vůz a byl nucen ze soutěže odstoupit.

„Před cílem druhé rychlostky jsem udělal chybu. V dlouhé levé zatáčce jsem se s vozem dostal až mezi stromky na krajnici, kde jsem poškodil zavěšení pravého zadního kola. Do cíle erzety jsme ještě dojeli, ale dál pokračovat nešlo, protože do servisu zbývala ještě dlouhá rychlostka,“ řekl Pech.

Své chyby z úvodu závodu litoval. „Mrzí mě to kvůli celému týmu i fanouškům, kteří nás na trati tentokrát moc neviděli,“ omlouval se zkušený závodník.

O to víc si chce spravit chuť při nadcházející Lak Racing Rallye Plzeň. „S vypůjčeným citroënem chystáme výjimečně dlouhé testování. S mechaniky budeme zkoušet varianty nastavení podvozku a zároveň se budeme snažit vstřebat chování nové techniky. Jsem zvědavý na rozdíly v řízení tohoto vozu oproti focusu WRC,“ podotkl Václav Pech.

Lak Racing Rallye Plzeň začne slavnostním startem v pátek 28. června na náměstí Republiky. V sobotu je na programu osm rychlostních zkoušek severně od města.