"Za mladší žákyně Kristýnku Drapákovou, Denisku Krynickou a Kamilu Krynickou. Ve starších žákyních nás reprezentovaly Iva Altmanová a Janu Šmejkalová. Z dospělých se zúčastnil Jaroslav Šmejkal, Michal Krynický, Miloš Milfait a Kateřina Drapáková," upřesnil účast z tachovského klubu jeho předseda a trenér Jaroslav Juran.

Celkem se zúčastnilo 75 střelců z celé republiky. Dospělí stříleli na 30 metrů na terč s průměrem 60 cm, starší žáci na 30 metrů a osmdesáticentimetrový terč, mladší žáci na 20 metrů a také terč 80 cm.

"I přes úmorné horko podali všichni výborné výkony. Kristýnka Drapáková nastřílela v kvalifikacích rekordních 541 bodů a také Miloš Milfait nádherných 543 bodů, byl spokojený Juran.

V dalších bojích v eliminacích a ve finálových soubojích se nejvíce dařilo právě Kristýně Drapákové. Porazila všechny soupeřky a získala zlatou medaili. Stala se tak Mistryní ČR v terčové lukostřelbě holých luků v kategorii mladších žákyň. Stříbrnou medaili získala Iva Altmanová v kategorii starších žákyň a Miloš Milfait v seniorech. Kamilka Krynická porazila v konečných soubojích svou starší sestru Denisu a získala bronzovou medaili. Jana Šmejkalová měla problém se zakládkou na luku, to jí hodně uškodilo a celkově skončila ve starších žákyních čtvrtá. V silné konkurenci skončila v ženách Kateřina Drapáková na devátém místě. V hlavní mužské kategorii obsadil Michal Krynický patnácté místo a Jaroslav Šmejkal třicáté.

"Všichni si zaslouží velikou pochvalu za skvělé výkony, gratuluji všem medailistům a obzvlášť naší mistryni Kristýnce Drapákové, která získala zlato," zářil spokojeností tachovský kouč Jaroslav Juran.

Letní kino v Plané.
FOTO: Letní kino v Plané ožilo songy kapely Queen