Pětibojařka Soňa Müllerová z Tachova a reprezentantka Česka se vrátila ze závodu olympijských nadějí z polského Drzonkowu s dvěma bronzovými medailemi a šestým místem v závodě jednotlivců.

V konkurenci 50 účastníků se uskutečnil čtyřboj, kdy závodníci absolvovali šerm, střelbu, plavání a běh. V jednotlivcích skončila členka Pětibojařského sportovního centra Plzeň šestá, když měla podle jejích slov na lepší umístění. „Nevyšla mně tradičně střelba a špatně se mně běželo. Spokojená jsem byla se šermem,“ řekla Deníku po návratu z Polska Tachovanka Soňa Müllerová.

Podle výkonů dalších reprezentačních kolegyň Terezy Bayerové a Veroniky Andrlové skončilo družstvo Česka na třetím místě. Ve štafetách si reprezentační tým vybojoval výborné třetí místo za družstvy domácího Polska a Maďarska. Dále se závodu zúčastnily týmy Slovenska, Anglie, Portugalska a Litvy.

Jak hodnotil výkony děvčat hlavní trenér reprezentace Tomáš Janko? „Byl spokojený. Splnily jsme jeho očekávání a odevzdaly vše, co máme natrénováno,“ přetlumočila slova trenéra pětibojařká závodnice, která v současné době absolvuje reprezentační soustředění v Harrachově.

„Do konce roku se ještě jednou podívám do Polska, kde se uskuteční další soustředění. To zakončíme halovým závodem v moderním pětiboji. V rámci přípravy pak budu absolvovat rámcové závody ve střelbě, plavání a přespolní běhy,“ nastínila svůj další program Müllerová.