Aktuálně už sice lze provozovat některé individuální sporty jako atletiku, cyklistiku, tenis či nohejbal a v početně omezených skupinkách i tréninky kolektivních sportů, ale do standardní formy to má pořád velmi daleko. Od následujícího pondělí 11. května však vláda povolila otevření dalších sportovišť a konání aktivit a akcí do počtu 100 osob.

Začíná se tedy ve sportování opět blýskat na lepší časy i v našem okresním městě?

„Již nějaký čas mohou zájemci využívat opět volně přístupný skate park a po domluvě i atletickou dráhu a v omezeném režimu posilovnu ve sportovní hale. Samozřejmě se musí dodržovat nařízení vlády, takže monitorujeme na skate parku jak je dodržován početní stav a atletická dráha i posilovna je přístupná přes rezervační systém,“ říká ředitel zastřešující organizace Sportoviště Tachov Petr Vrána.

Auto skončilo v rybníce
Osobní vozidlo skončilo v rybníku

Zůstává realistou, ale nejbližší období v otázce možnosti sportování pro veřejnost i kluby už vidí optimističtěji. „Lidé opět začali sportovat, ale není to ještě masivní zájem. Řada z nich má stále trochu strach a obavy ze současné situace a ještě čekají a jiným zase třeba vadí určité nepohodlí či komplikace jako povinnost v posilovně cvičit s nasazenou rouškou a podobně. Není to tak, že by sportoviště praskala ve švech, ale jejich vytížení postupně roste.“

Další nárůst zájemců se dá očekávat od pondělí, kdy začnou platit volnější opatření. Vnímá to tak i šéf tachovských sportovišť: „Od pondělí otevřeme už i fotbalová hřiště a tělocvičny ve sportovní hale. Některá omezení budou, bohužel, trvat i nadále jako třeba nemožnost využít šatny a sprchy. K dispozici budou pouze toalety. Už teď máme termínové požadavky od fotbalového, hokejového i házenkářského klubu na jejich hromadné tréninky, takže po víkendu už zase začne být živo. Doufám, že se situace už nevrátí zpátky k nulovému stavu a sport se opět rozjede naplno. Hlavní je, že zájem o sportování v Tachově opět pozvolna roste.“

Titul v Nohejbalovém poháru Tachovska z loňského roku obhajuje áčko Slavoje Chodová Planá.
Když bude zájem, může začít pohár Tachovska už v polovině května

Jediná nejistota tak zatím panuje kolem plaveckého bazénu a venkovního koupaliště. „Není znám dosud žádný termín pro možnost otevření, a tak jsme v pondělí s kolegy z asociace bazénů a saun poslali oficiální žádost na vládu a ministerstvo, aby nám sdělili, od kdy to bude možné. Plavci si tak, bohužel, musí ještě počkat. Aktuální informace se stejně jako dosud všichni dozví na našem webu,“ uzavírá výčet možností sportování v okresním městě Petr Vrána.