Nejen o tom se pohledná sympaťačka rozpovídala v rozhovoru pro Deník.

Vy a stolní tenis – kdy toto spojení začalo fungovat?

Stolní tenis hraji již od svých šesti let, kdy mě k němu přivedl taťka, který ho také hraje. Dlouhé roky mě trénoval a absolvoval se mnou krajské, republikové i zahraniční turnaje. Jsem mu za to moc vděčná.

Jakými kluby jste si ve své kariéře prošla? Pocházíte z Pocinovic na Domažlicku, takže předpokládám, že jste hrála určitě i tam…

Ano, hrála. V Pocinovicích jsem začínala a dodnes tam nastupuji v mužské krajské soutěži. V dětském věku jsem si zahrála ženskou divizi v Horažďovicích, dále jsem několik let působila v TJ Sokol Plzeň V, kde jsem hrála druhou ligu žen a dostala jsem možnost si zahrát i první ligu.

Jaká je vaše silná stránka ve stolním tenisu? A jaká slabá? Zkrátka na čem ještě musíte zapracovat?

Myslím, že mezi mé silné stránky patří bekhendový topspin a podání. Největší slabinou je má psychika, dále netrpělivost a příjem.

Letošní sezona se ženskému výběru KST Klatovy nevydařila podle představ. Ale nakonec jste se i díky předčasnému konci ročníku zachránily. Jak byste zhodnotila právě tuhle sezonu?

Nebudeme si nic nalhávat, vůbec se nám nepovedla. Na některé týmy jsme výkonnostně prostě neměly a hodně utkání pro nás bylo smolných, jelikož jsme zápasy prohrávaly většinou v pátých setech a nedařily se nám ani čtyřhry.

Myslíte si, že kdyby se sezona neukončila předčasně, udržely byste se mezi prvoligovou smetánkou i tak?

V lepším případě bychom šly do baráže, která by byla určitě velmi těžká, ale stoprocentně bychom udělaly vše pro to, abychom se v soutěži zachránily.

Byla jste spokojená se svými individuálními výkony?

Nebyla, vůbec. Vzhledem k tomu, kolik času jsem strávila trénováním, jsem nevytěžila při zápasech maximum. Prohrála jsem hodně “pětiseťáků“, za což může především má psychika, se kterou mám vážně problém.

V čem byly ostatní prvoligové týmy lepší než vy?

Je to především v individuální kvalitě stolních tenistek. Většina týmů má i větší základnu a lepší tréninkové možnosti, takže z části je to asi i o tom.

Jaké jsou vaše osobní a týmové cíle do dalšího ročníku první ligy stolních tenistek?

Co se týče osobních cílů, určitě chci zapracovat na své psychické stránce při hře a mít větší úspěšnost než v letošní sezoně. Cílem našeho týmu je samozřejmě udržet v Klatovech první ligu.

Už víte, kdy začnete přípravu na novou sezonu? Budete nějak posilovat?

Přípravu na novou sezonu s holkami začínáme v červenci. Určitě v týmu proběhne pár změn, mezi které patří i posílení kádru.

Jakou máte v ženském výběru KST Klatovy partu? Čím by se dala charakterizovat?

Partu máme dobrou, s holkami trávíme hodně času, a i přesto, že se nám v uplynulé sezoně nedařilo, dobrá nálada nás neopouštěla, což si myslím, že je také důležité.

Kdo je největším nervákem ve vašem týmu?

Tuhle otázku jste mi položil schválně? Největší nervák v týmu jsem totiž suverénně já (směje se).

Co vůbec říkáte na mužské výkony a výsledky v divizi, které vašim kolegům přinesly postup do třetí ligy?

Kluci si vedli v divizi výborně a postoupili zaslouženě. Jsem opravdu moc ráda, že se jim to povedlo. Věřím, že svou kvalitu ukážou i v zápasech třetí ligy a udrží se.

Pojďme zpátky k vám. Co ráda děláte ve volném čase?

Miluji sport, takže když zrovna nehraji „pinčes“, věnuji se i ostatním sportům – ráda běhám, chodím do fitka, hraji tenis nebo squash. Svůj volný čas trávím také se svou rodinou a přáteli.

Kdybyste nehrála ping-pong, jaký sport byste dělala? A proč?

Jelikož mě baví právě tenis, který je pinčesu hodně podobný, tak asi ten (úsměv).

Hrajete z poloviny individuální i týmový sport. Kterému druhu sportů dáváte ve svém životě přednost?

Mám ráda individuální i týmové sporty. Obojí má své plusy a minusy.

Máte nějaké motto, podle kterého se řídíte?

Určitě mám – „nikdy neztrácej naději“.

Prozradíte čtenářům, jakou školu jste vystudovala a čím se nyní živíte?

Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v Plzni, a to obor Zdravotnické lyceum, následně jsem studovala na Vyšší odborné škole zdravotnické, rovněž v Plzni, obor Sociální práce. Nyní pracuji jako sociální pracovnice v Domově pro seniory v Klatovech.

Jak důležitou roli ve vašem sportovním životě hraje strava? Řešíte to, nebo ne? A jaké je vaše nejoblíbenější jídlo a pití?

Určitě stravu řeším, ale kolikrát se neubráním a „zhřeším“. Mezi má nejoblíbenější jídla patří určitě těstoviny a pití? To bude asi víno (smích).