Tým Mini tenis (6 až 7 let) hrál ve složení Adam Bašista, Štěpán Havel, Tereza Kulhánková a Marie Mezerová. Baby tenis (8 až 9 let) pak reprezentovali Daniel Zušťák, Adam Květoň, Nela Šlehoferová a Adéla Kopáčková.

„Příprava a trénování nebyly vzhledem k pandemii koronaviru jednoduché, ale příkladným přístupem trenéra Jiřího Bařáka jsme byli schopni natrénovat základy,“ uvedl Pavel Moulis z TJ TO Sokol Planá.

První dvojzápas v kategorii Mini tenis se odehrál v Chodové Plané, kde Planá v zápasech s LTC Domažlice i domácím Slavojem Chodová Planá prohrála.

A tak mladé tenisty čekala týden nato skupina o celkové umístění na kurtech TK Škoda Plzeň, kde plánské naděje opět nestačily na domácí tým, ale na závěr se dočkaly vítězství nad Nýrskem. To jim zajistilo osmé místo v konečném pořadí v Memoriálu Zdeňka Kocmana.

V kategorii Baby tenis se zápas s BATESTA Chodov neuskutečnil kvůli nepříznivému počasí. Na domácích kurtech s Lokomotivou Karlovy Vary už se hrálo.

„Přestože jsme ani v jednom zápase nezvítězili, viděli jsme spoustu pěkných tenisových výměn. A děti zaslouží pochvalu. Škoda jen, že na domácí zápas nepřišlo moc diváků, s větší podporou by se hrálo lépe. O to víc potěší, že tento zápas si nenechala ujít plánská tenisová legenda František Šilhavý,“ pokračoval Pavel Moulis.

Celkově byl rád, že se mladí tenisté představili v soutěžích družstev. „I přes pár slziček u některých hráčů po prohraném zápase se nemusíme stydět za předvedený výkon. Já byl překvapen a potěšen, s jakým úsilím a nasazením nastupovali hráči do zápasu,“ doplnil Moulis.

Asi i kvůli pandemii koronaviru odehráli mladí plánští tenisté soutěž v nejmenším možném počtu hráčů.

„Závěrem bych chtěl poděkovat hlavně hráčům za reprezentaci TO Planá a rodičům za pomoc s organizací zápasů,“ dodal Pavel Moulis s tím, že se nyní bude rozhodovat, jestli se klub přihlásí i v příští sezoně.

Ilustrační foto
Funkcionář Chodského Újezda povolal na rozhodčího policisty