Mladí plavci Slavoje Tachov zakončili rok tradičními závody a rozhodně v nich nehráli druhé housle. Naopak dokázali v plzeňském bazénu „vyplavat“ medailové příčky.

Pro nejmladší plavce uspořádal plavecký klub Slávia VŠ Plzeň už tradiční závody. Z tachovských plaveckých nadějí se jich zúčastnili Eliška Dorotová (2002), Eliška Lukejová (2000), Anna Mudrová (2002) a Ondřej Jocsik (2001). Krásný dárek k Vánocům si přivezla Anna Mudrová, která i v tak náročných závodech jako je sto metrů polohově a padesát metrů motýlka dokázala vybojovat zlatou a stříbrnou medaili. Po dvou smolných bramborových medailích si svorně vyplavali Eliška Dorotová a Ondřej Jocsik. Oba ze znakové a kraulové padesátky. Věříme, že příště už dosáhnou i na hodnotnější kovy. Eliška Lukejová byla jedinou tachovskou reprezentantkou v hojně obsazeném závodě na padesát metrů prsa, kde doplavala na pěkném osmém místě.

Úplně na závěr roku pořádal Slavoj oddílové závody, které jsou nejen pro zkušené plavce, ale hlavně pro nejmladší tachovské naděje, které ještě neměly šanci vyzkoušet si pravé závodní prostředí. Oddílové závody v tachovském bazénu byly zároveň rozloučením s plaveckým rokem 2010. Krom devíti zkušených plavců se předvedlo celkem devatenáct mladých závodníků ze dvou družstev plavecké přípravky, kteří si na své první „mistrovské“ závody musejí ještě počkat. Čemu se dosud naučili, ukázalo devítičlenné družstvo z malého bazénu. Plavci si v domácím prostředí změřili své síly v rámci oddílu, předvedli natrénované dovednosti rodičům a na závěr všichni obdrželi sladkou odměnu. Tyto závody sloužily i jako příprava na Tachovský pohár, tradiční závody konané na jaře.

Vasilij Vystropov