Sobota 4.5. – elévové

Dnes od devíti hodin trojblok turnajů zahájí klání florbalových elévů ročníků narození 2008/09. Ve dvou skupinách se systémem každý s každým utká osm týmů.

Ve skupině A se vedle domácích nadějí Florbal Tachov představí FBŠ Slavia Plzeň, pražský Tatran Střešovice a mezinárodní punc turnaji dodávající německý SC DHfK Leipzig.

V ´béčku´se mezi sebou utkají FBŠ Gorily Plzeň, FBŠ Plzeň, Akademie Karlovy Vary a Florbal Chomutov.

Po bojích ve skupinách budou následovat zápasy o konečná umístění.

Rozhodovat budou zkušení florbaloví sudí Mošna, Dolejš, Vacek a Dubský.

Neděle 5.5. – mladší žáci

Stejným systémem se zítra odehraje turnaj mladších žáků ročníku 2006/07, dokonce bude také v devět hodin ráno zahájen zápasem stejných soupeřů ve skupině A Florbal Tachov – FBŠ Slavia Plzeň. Dále budou v ´áčku´ startovat FBC Písek a FBŠ Gorily Plzeň B.

Ve druhé skupině mezi sebou změří své síly Florbal Tlučná, Plamen Chodov, FBŠ Gorily Plzeň A a Florbal Chomutov.

V roli arbitrů se představí Mošna, Dolejš, Buzický a Štrunc.

„Během slavnostního zahájení nedělního turnaje, což bude přibližně v půl dvanácté, dojde ještě k předání šeku s částkou z výtěžku prvního florbalového plesu ve prospěch florbalové mládeže. A ta částka je více než zajímavá,“ prozradil sekretář pořádajícího klubu Florbal Tachov Jan Flor.

Sobota 11.5. – přípravky

Se začátkem v 10 hodin se rozběhne třetí ze série mládežnických florbalových turnajů, tentokrát pro hráče přípravek ročníku 2010/11.

I v této kategorii se bude hrát ve dvou skupinách, ale v každé po pěti účastnících.

Skupinu A utvoří Batesta Chodov, Florbal Tlučná, Sparta Praha red, Florbal Tachov černí a německý DHfK Leipzig.

Skupina B bude složena ze dvou týmů pražské Sparty (yellow a blue), červených borců domácího oddílu Florbal Tachov, FBŠ Slavie Plzeň a Akademie Karlovy Vary.

Pořadatelé chtějí stanovit novou tradici

„Turnaje nejsou pouze regionálního charakteru, ale prestižní punc jim dává účast týmů z Prahy, severu i jihu Čech a také z německého Lipska. Náš klub Florbal Tachov objíždí různé florbalové mládežnické turnaje a rádi bychom jeden podobný, na který se účastníci budou vždy rádi vracet, uspořádali v Tachově. Pro takovéto akce disponuje naše město sportovním areálem, který je svou strukturou a rozlohou výjimečný. Naším cílem je v Tachově uspořádat mládežnický florbalový turnaj, který se stane tradicí a kam se týmy budou těšit už při ukončení ročníku aktuálního,“ přeje si manažer turnajů Vladimír Balý.