V neděli se v rámci Stříbrských slavností uskuteční Běh historickým Stříbrem.  Je to už 22. ročník a u jeho zrodu stál Petr Bursík. Na jeho počest po tragické smrti se od letošního roku bude konat jako Memoriál Petra Bursíka. Na jeho počest účastníci na závěr poběží volně okolo náměstí vzpomínkový běh.
Závod je vypsán pro všechny kategorie, od nejmladších až po veterány, kteří jsou ještě schopni běžet. Start a cíl je na Masarykově náměstí, kde bude také zázemí pro účastníky akce a závodní kancelář (městský úřad). Prezence je nepozději 20 minut před startem kategorie.
Program závodu:
Žactvo roč. nar. 1997 – 2001 a dorost budou startovat v bloku od 9.00 do 9.40 hodin. Dospělí mají ve všech kategoriích společný start v 10.00 hodin. Žactvo nar. 2002 a mladší bude závodit od 10.45 do 11.15 hodin. Vzpomínkový běh na P. Bursíka startuje v 11.30 hodin.
Závod je započítán do soutěže O nejlepšího běžce Tachovska.  Pořádá jej společně Město Stříbro a oddíl atletiky TJ Baník Stříbro.  Pořadatelé zvou všechny běžce a příznivce atletiky.

Vladislav Moravec