Deštivé a teplé počasí posledních dní jim ušetřilo spousty práce s jinak nutnou přípravou, po prvních několika kolech byla trať rozorána přesně tak, jak si srdce každého správného motokrosaře přeje. Do dálky lítající bláto nakonec donutilo většinu závodníků odhodit brýle a třemi soutěžními jízdami se poprat dle svých možností a dovedností takzvaně naostro.

Novoroční rozjížďka na Terénu Sv. Petra.Novoroční rozjížďka na Terénu Sv. Petra.Zdroj: Monika Šavlová

Přestože je celá akce pojata coby „srandamač“, jezdci mezi sebou chvílemi sváděli stejné boje jako by se jednalo minimálně o mistrovství republiky. Po odmávnutí posledního kola celého odpoledne si ale svorně všichni podali ruce.

Jezdci z Hard Enduro AG.
Jezdci z Hard Enduro AG opět rozšířili sbírku pohárů

Akce se zúčastnily i nové motokrosové naděje. Teprve čtyřletý Tomík Válek a ještě o pár měsíců mladší Petřík Valeš proháněli svoje stroje na okruhu v prostorách depa a všem dokazovali, že geny se prostě nezapřou. O pár let starší David Hroch patřil věkově stále mezi „malé“, ale celý závod odjezdil na trati společně s velkými jezdci a zahanbit se rozhodně nenechal.

Novoroční rozjížďka na Terénu Sv. Petra.Novoroční rozjížďka na Terénu Sv. Petra.Zdroj: Monika Šavlová

Po vyhlášení vítězů ve třídě „velkých“, kdy na stupeň nejvyšší vystoupal Jirka Valeš, druhé místo obsadil Jan Jarolím a třetí Miroslav Staněk, došlo na společné skupinové foto členů AMK, jezdců, jejich přátel, rodin a fanoušků.

Novoroční rozjížďka na Terénu Sv. Petra.Novoroční rozjížďka na Terénu Sv. Petra.Zdroj: Monika Šavlová

Závěr celé akce měl patřit oslavě narozenin. Motokrosová legenda Miloslav Souček se zde chystal s přáteli oslavit předstihu o den dříve již 91. narozeniny. Popřát mu přijel i jeho dlouholetý kamarád Ruda Bártl z Plané. Bohužel stříbrský závodnický matador se nakonec z akce omluvil neb ho skolila viróza.

Na dálku tak všichni společně na Mílu vzpomínali a prostřednictvím Tachovského deníku mu posílají přání brzkého uzdravení a mnoho síly a zdraví do dalších let.

Archivní snímky Miloslava Součka.
Mistr Československa Miloslav Souček proháněl svou první motorku mezi stromy