Vítězem čtvrtého ročníku mezinárodního turnaje ve stolním tenisu O pohár senátora Miroslava Nenutila se stal Jiří Šulc ze Strakonic před borským odchovancem Petrem Blažkem a třetí místo patřilo domácímu hráči Romanu Dráždilovi. 

Poslední sobotu uplynulého roku se v borské sokolovně  sešlo dvaadvacet hráčů stolního tenisu a turnaj měl mezinárodní účast. „Sešla se  skutečně kvalitní konkurence. Základ domácího oddílu, kompletní družstvo Eslarnu, za který startuje Míra Noha, bývalá reprezentantka Ivana Masaříková se synem, který reprezentuje juniorku Rakouska, Blažek s Gallerachovou, kteří hájí klub ze Švýcarska, Jirka Šulc z prvoligového týmu Strakonice. Hrnčál a Koželuh z třetiligových Lenešic. Hrálo se tak hodně kvalitních zápasů při skvělé atmosféře," komentoval klání předseda oddílu S. Bor Josef Vacík.
„Význam akce podtrhli svou osobní účastí senátor Miroslav Nenutil a starosta Boru Petr Myslivec, kteří se mezi účastníky cítili, podle jejich vyjádření, jako mezi přáteli. V úvodu oba popřáli účastníkům hodně sportovních úspěchů a do roku 2013 pevné zdraví," dodal Vacík.

První smeče začaly padat po třinácté a k vidění byly opravdu pěkné výměny. Hráči byli rozlosováni do základních skupin, ze kterých postupovali vítězové a hráči na druhých místech do pavouka.  Hráči na 3. a 4. místech bojovali o cenu útěchy.

O stupně vítězů se utkaly z pohledu zúčastněných států Česko, Rakousko a Švýcarsko. Vítězství zůstalo nakonec „doma", když vyhrál Jiří Šulc, hrající 1. ligu ve Strakonicích. Stříbrný skončil borský odchovanec hájící barvy švýcarského týmu Petr Blažek.  V boji o třetí místo byl úspěšnější borský Roman Dráždil, který porazil čtrnáctiletého Davida Klause  z Vídně, jehož maminkou je Ivana Masaříková pocházející ze Stráže. Ta se umístila na celkovém 5 – 8. místě.

Další soutěží byly také čtyřhry. I tady byly velmi zajímavé boje o nejlepší umístění. Finále mělo zase mezinárodní punc, když zvítězil česko-rakouský pár Šulc – Klaus nad „švýcarským"  párem Blažek – Gallerachová. Ani boje o třetí místo nebyly bez zahraniční účasti, tam nakonec vyhrála domácí sestava Pour ml., Dráždil nad párem Noha, Masaříková.
Nejmladším hráčem byl teprve osmiletý Daniel Krivda, kterému se turnaj líbil a byl rád, že si mohl zahrát v takové konkurenci. „I když jsem všechno prohrál, zahrál jsem si s velice zkušenými hráči," byl spokojený mladý Krivda.

Ceny nejlepším předal senátor Nenutil, který poděkoval v závěru všem zúčastněným a měl radost, že se tento turnaj stává tradicí. 

Lenka Krivdová