Tomáš Pražák a Ondřej Vodička na Unimog 416 ovládli evropský truck trial v kategorii S2, když svůj třetí evropský titul v řadě potvrdili vítězstvím v posledním závodě v Německu na StoneExpo. V Lomu u Tachova se tak mohou pyšnit třetím evropským prvenstvím.

Po závodě v Ostravě, kde „lomská“ posádka skončila sedmá, se jel další závod evropského truck trialu v rakouské pískovně poblíž města Amstetten. Závod tam provázelo nevyzpytatelné počasí a nepříjemný, všude přítomný prach. „Vjíděli jsme do sekce jako první a byli jsme si vědomi, jak je pro nás závod důležitý a může hodně naznačit naše ambice na obhajobu Evropy,“ vrátil se k předposlední akci šampionátu řidič Tomáš Pražák. Souboj mezi posádkami byl hodně vyrovnaný a rozhodovaly jen desítky bodů. Po první polovině byli „Lomští“ na druhém místě se ztrátou tří bodů za Lukasem Offnerem. V neděli ráno začalo vše nanovo. „Druhá polovina závodu pro nás dopadla skvěle. Závod jsme nakonec vyhráli a udělali důležitý krůček za obhajobou evropského titulu,“ poznamenal lomský pilot, kterého spolu se spolujezdcem O. Vodičkou čekal poslední závod Europa Truck Trial v německém Stone Expo.

Před tímto závodem měl však Truck trial klub Lom u Tachova další technický problém a musel těsně před odjezdem vyměnit zadní nápravu na Unimogu. Karty před závodem v Německu byly jasně rozdány. Posádce z Lomu stačilo čtvrté místo k obhajobě prvenství. Tomáš Pražák s Ondřejem Vodičkou neponechali nic náhodě a opět předvedli bezchybnou jízdu, která jen potvrdila, že evropský titul je ve správných rukou. Na celkovém druhém místě skončil Christopher Kassen se spolujezdcem Berndem Kassenem a na třetím pak další česká posádka Bohumír Čáp se spolujezdkyní Danou Hlínovou, která má za sebou svojí první a úspěšnou premiéru na Evropě. Jeden závod nedokončen z technických důvodů. Pět (z šesti) vyhraných závodů. Třetí evropský titul v řadě. Takový byl Europa Truck Trial 2011 pro české barvy. Taková je bilance Truck Trial klub Lomu u Tachova na cestě za obhajobou.

T. Pražák a O. Vodička přivezli třetí evropský titul v řadě. „Samozřejmě je to pro nás velký úspěch, ale nesmíme zapomenout na podporu našich rodin a sponzorů. Je to také jejich titul, bez nich bychom to nedokázali,“ dodal Pražák. Pro tým z Lomu u Tachova ale sezona ještě nekončí. O víkendu se pokusí získat double. V Kladně se jede poslední závod Mistrovství České republiky a Pražák s Vodičkou mají šanci vybojovat titul i na republikovém šampionátu.