Silvestrovský běh ve Stříbře má za sebou 41. ročník. Vítězem posledního závodu v roce se stal Šimon Ekl před Janem Flaksem a Petrem Bukovjanem.

„Na startu se sešla velká účast, 64 závodníků. Trať byla dobrá, mírně zmrzlá, neklouzalo to. Většina závodníků si ji pochvalovala, až na ty kopce. Dělají tento závod, 5 km dlouhý hodně těžkým," řekl k trati ředitel závodu a předseda oddílu atletiky B. Stříbro Vladislav Moravec.
Celkovým vítězem stylem start, cíl se stal osmnáctiletý Šimon Ekl z AC Falcon Rokycany v dobrém čase 17:48 min. Druhým v kategorii do 40 let byl Petr Bukovjan z Cykodraku Stříbro (20:11 min.). S bezpečným náskokem udržel druhé místo před třetím Pavlem Šrédlem za Stříbra (21:28 min.). „V této kategorii startoval se souhlasem trenéra Matulky také mladý Jakub Davidík (11 let) a byl v čase 24:54 min. devátý," řekl předseda.

Veteránů do 50 let běželo devět. Nejlépe si vedl Stanislav Šrámek v čase 20:58 min.. „Tomu zřejmě prospívá trénink s dcerou, která doběhla druhá v kategorii žen," komentoval zlepšení Moravec. Za Šrámkem byl Štefan Kučík (23:04 min.) a třetí skončil Jaroslav Kroupa.

Veteránů do 60 let startovalo třináct. Závodníci na prvních třech místech dosáhli velmi dobrých časů. V celkovém pořadí tak obsadili 2., 4. a 5. místo. Vítězem se stal Jan Flaks, druhý byl Josef Zíka. Příliš pozadu nezůstal ani třetí Milan Šrámek.

Obdiv na této těžké trati zaslouží běžci nad 60 let. Jak je skoro tradicí, zvítězil Václav Šůcha z SV Stříbro v čase 25:22 min. Dobře běžel také Vladimír Barnáš z CKB Stříbro, zaostal o 1:05 min. Jiří Lacina ze Sokola Konstantinovy Lázně si doběhl pro třetí místo.

Početná byla kategorie žen. Bez ohledu na věk závodí v jedné kategorii. Velmi dobře běžela Lucie Davidová z B. Stříbro. Druhá doběhla už zmiňovaná Veronika Šrámková. Tato patnáctiletá závodnice zaběhla trať 5 km v čase 23:52 min. v rámci tréninku. Třetí místo pro sebe získala Soňa Müllerová za čas 24:36 min.