Juniorka Denisa Hrušková, kadetka Kristýna Mužíková, starší žačka Anežka Šimková a starší žák Jan Matouš. To jsou čtyři jména mladých závodníků Lukostřeleckého klubu Lukostřelci Českého lesa Dlouhý Újezd, kteří ze základní šestikolové kvalifikace Distančního poháru Českého lukostřeleckého svazu postoupili v disciplíně holý luk do jeho finálové části.

„V každé kategorii postupují do finálových bojů nejlepší čtyři střelci. Pokud v jedné kategorii nebudou hodnoceni alespoň čtyři lukostřelci, finálové kolo v této kategorii neproběhne,“ stojí v propozicích soutěže.

Zatímco Hrušková, Šimková a Matouš už slavili svůj postup s drobným předstihem, tak až do posledních okamžiků šestého kola se o postup rvaly sestry Mužíkovy. Mladší Kristýně se cesta mezi elitní čtveřici v kategorii kadetek podařila, ale starší juniorce Kláře její dosud nejlepší soutěžní výsledek 327 bodů stačil sice na čtvrté místo v posledním kvalifikačním kole, ale v součtu tří nejlepších výsledků (327, 326, 316) skončila o pouhých dvacet bodů za Annou Vlasákovou z Libichova (339, 336, 314) celkově pátá v roli první finálové náhradnice.

Vedle Kláry Mužíkové skončili v základní části rovněž juniorka Tereza Dischingerová a kadet Karel Tříska.

„Finálová kola proběhnou opět distanční formou v živém online přenosu. Každá soutěžní čtveřice se zúčastní společného videopřenosu, ve kterém nejdříve proběhnou semifinálové a následně finálové boje o první a třetí místo,“ uvádí předseda STK Českého lukostřeleckého svazu Martin Zahradník.

V semifinále se utkají Hrušková (postoupila se součtem 1153 bodů) se šenovskou Nikol Ježkovou (1167), Kristýna Mužíková (810) se suverénní Eliškou Šafrovou z Libichova (1265), Šimková (1317) s Emou Navrátilovou z Kostelce na Hané (1342) a Jan Matouš (986) s libichovským Denisem Pořízkou (1222).