V plzeňské hale se uskutečnil VZP ČR soutěžní aerobic Master Class. Patnáct dívek postupujících z každé kategorie si mohlo tímto závodem otevřít dveře do celorepublikového finále v Praze. V „nulté“ kategorii se závodu zúčastnila pětiletá Pavla Fuksová závodící za FC J.+ J. Osztényiové Karlovy Vary. V kategorii 8 -10 let startovalo 55 závodnic z plzeňského a karlovarského kraje.

Prvním kolem se probojovalo do semifinále 30 startujících. Po dalších dvaceti minutách a v důkladně připravené sestavě lektorky, musely dívky opět dokázat svou připravenost do závodu. Síly se šetřit nedaly a proto do patnáctičlenného finále nastupovala děvčata s odhodláním pokusit se s posledními zbytky sil poprat o medaile. Finalistkami se staly Kristýna Červená, Nikola Bučanová a Michaela Musilová (Fit Club Tachov ), dále Nikola Zemková a Denisa Fuksová (obě FC J.+ J. Osztényiové Karlovy Vary).

Po velkém finálovém boji čekaly na verdikt rozhodčích nejen samotné závodnice, rodiče ale i publikum. Porota rozhodla, že třetí příčku obsadila Nikola Bučanová, druhé místo a stříbrnou medaily získala Nikola Zemková a vítězkou se stala devítiletá Tachovanka Denisa Fuksová. Součástí závodu VZP ČR Soutěžní Master Class byl i vložený závod v kategorii Hip Hop. Zúčastnila se jej Denisa Klesová a Gabriela Charvátová (obě Tachov). První ze zmíněných dívek skončila na vynikajícím druhém místě a Gabriele Charvátové patřila pátá příčka.

PAVEL FUKSA