Týden po mistrovství ČR v přespolním běhu, které se Baníkovcům příliš nevydařilo, se konal krajský přebor v přespolním běhu Plzeňského kraje. Hostitelem byla Bělá nad Radbuzou, kde jsou tratě přece jen rovinatější. Po nočním lijáku museli pořadatelé trať upravit. Bylo to ku prospěchu závodníků i diváků, byla přehlednější. Mladí závodníci oddílu atletiky Baníku Stříbro odjeli na tento závod ve stejné sestavě jako na „republiku“. Také tam startovala jako první Karolína Hrubá. Na klidu jí nepřidalo zpoždění časového pořadu o půl hodiny. V této kategorii startovalo 14 závodnic, což není obvyklé. Ještě více je neobvyklé, že Karolína dodržela pokyny trenéra. Od počátku se pohybovala na druhém až třetím místě v kontaktu se špicí. Trochu ztratila na mírném seběhu a zdálo se, že bude mít s tempem problém.

Tato obava se ukázala jako lichá. Karolína se rychle dotáhla na vedoucí závodnici, nezvolnila a pokračovala ve zrychlení. Vcelku s přehledem si rozmoklým hřištěm doběhla pro první místo a titul krajského přeborníka. Dorostenci zásluhou zpoždění startovaly společně s juniorkami a ženami. Tomáš Jaša z Baníku poslední dva závody s Vlastimilem Šroubkem mladším prohrál.

I nyní rozmoklá trať v některých úsecích vyvolávala obavu, že bude výhodnější pro soupeře. Proto Tomáš po domluvě s trenérem volil začátek v závěsu za Šroubkem. Už při seběhu v prvním kole (běžela se tři) se však od Šroubka odpoutal. Otestoval si svoje schopnosti a aktuální formu. Ještě necelé kolo běželi spolu, v posledním však stříbrský závodník mírně zrychlil do kopce a stálým stupňováním tempa se od svého stínu bez problémů odpoutal a do cíle doběhl jako první s desetivteřinovým náskokem.

Také on získal titul krajského přeborníka. Zbýval poslední zástupce Baníku, Daniel Čenščák. Startoval v kategorii juniorů na 5 km. Protože byla stejně dlouhá jako hlavní kategorie, běželi společně s muži. Běžci Baníku dělají delší tratě problémy a proto potřeboval někoho, kdo rozeběhne závod dle jeho možností. Tím stal Vlastimil Šroubek starší. Rovnoměrně běžené tempo mu vyhovovalo, přesto na konci druhého kola ztratil kontakt a měl ztrátu přes 100 m. Na konci posledního kola však začal zrychlovat, 300m před cílem Šroubka předběhl a dostal se na celkově páté místo. I když stahoval dalšího závodníku, předběhnout jej nestihl. Skončil v kategorii juniorů druhý a veze si stříbrnou medaili. V hlavní kategorii byl pátý. S výsledky byli všichni spokojeni a s cenami rovněž.

VLADISLAV MORAVEC