Poctivá práce s atletickým „potěrem" v TJ Baník Stříbro přinesla své ovoce. Starší žákyně atletického oddílu se staly letos přebornicemi Plzeňského kraje.

Po prvním kole společného Mistrovství Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje figurovaly starší žákyně Baníku překvapivě na čtvrtém místě, které jim zaručovalo postup ze skupiny 14 družstev všech tří krajů.
Na druhé kolo do Písku odjíždělo stříbrské družstvo v téměř kompletním složení a s odhodláním pokusit se o překvapení a udržet postupové místo na Mistrovství Čech před oddíly TJ Sokol SG Plzeň Petřín a AC Domažlice.

V běžeckých disciplínách se prosadily především Tereza Sekyrová a Kamila Vodičková. „Tereza dokázala zvítězit v běhu na 300 m ve výborném čase 42:39 a o chvilku později přidala třetí místo v běhu na 200 m překážek," chválil závodnici trenér Baníku Alexander Matulka. Pozadu nezůstala ani Kamila Všetičková. V nabité konkurenci 54 děvčat na 60 m zvítězila ve svém rozběhu a v novém osobním rekordu 8:09. Výkon nakonec stačil na celkové druhé místo. Na dva body za 9. místo v běhu na 1500m dosáhla Tereza Laštovková.

Těžkou kombinaci tří disciplín zvládla na výbornou Michaela Matúšová. „V jednu chvíli musela střídat skok o tyči a vrh koulí a za nasazení byla odměněna body za 5. místo v tyči a 6. místo v kouli. Na závěr dne přidala důležité body v disku za 5. místo," přiblížil vytíženost a úspěch atletky trenér. Bodově ji podpořila 9. místem Nela Švagrová.

Ve skokanských disciplínách ještě bodovala v dálce Tereza Sekyrová a ve výšce Kamila Všetičková. Před závěrečnými štafetami se děvčata Baníku držela na průběžném čtvrtém místě a naděje na postup byla poměrně blízko.

„Ve štafetách odvedly běžkyně Baníku maximální bojovný výkon a první štafeta ve složení Laštovková, Poncová, Všetičková a Čečková suverénně zvítězila. Štafeta B ve složení Ottová, Gabčová, Vargová a Benešová přidala šesté místo a na 9. příčce bodovala štafeta ve složení Bláhová, Hradová, Saksonová a Kordová," řekl Deníku trenér.

Po sečtení všech bodů nakonec stříbrské atletky svůj cíl a společný sen, kterým bylo udržení čtvrtého místa a postup na Mistrovství Čech bohatě překonala. „Nejen že za sebou s velkým odstupem udržely družstva od pátého místa, ale navíc suverénně porazily a v celkovém pořadí přeskočily i družstvo AK Škoda Plzeň a posunuly se na celkové třetí místo za VS Tábor a Novou Včelnici. Umístěním se stala děvčata poprvé v historii i Mistryněmi Plzeňského kraje pro rok 2014 v družstvech starších žákyň," měl radost z úspěchu trenér Matulka.