První dva týdny dřiny mají za sebou. Házenkářky Tachova zahájily přípravu na jarní část západní větvě druholigové sezony již v úvodu ledna.

Odbyly si několik tréninků a odehrály jeden přípravný zápas s týmem z Německa. A jak prvních čtrnáct dní probíhalo? Na to Deníku odpověděl trenér tachovských hráček Miloslav Moulis.

„Holky přišly po Vánocích bez fyzické kondice. Bylo na nich znát, že přes svátky nic moc nedělaly. Podle toho jsme také přizpůsobili v prvních dvou týdnech přípravy tréninkový plán. Ubrali jsme trošku těch herních prvků a přidali kondiční část,“ vysvětluje tachovský trenér Miloslav Moulis, jenž kvituje fakt, že kromě jedné svěřenkyně se mu po novém roce hlásil kompletní kádr.

„Scházíme se v jedenácti lidech. Jedna hráčka čeká nový přírůstek do rodiny, takže ta nám na jaře nepomůže. Jinak jsme v kompletním složení,“ pochvaluje si tachovský kormidelník. „Ale je to složité. Většina kádru do Tachova dojíždí. Ať už z Chebu, Karlových Varů nebo Plzně. Proto jsme najeli na systém tréninků „tři a dva“. Jeden týden se scházíme třikrát, druhý jen dvakrát. Je to i kvůli bezpečnosti. Tím, že holky dojíždějí, je tu vzhledem k lednovému počasí na silnicích určité riziko. Ale nestěžujeme si, takhle nám to teď všem vyhovuje,“ říká spokojeně Moulis.

Zkušený kouč se zároveň vrátil k jedinému přípravnému utkání, které jeho svěřenkyně zatím odehrály. „S těmi přáteláky je to v házené žen trošku složitější. Zatím jsme sehráli jen jedno utkání s německým Marktredwitzem. Vyhráli jsme o osm branek 26:18,“ ohlíží se Moulis za duelem s pravidelným soupeřem Tachovanek v zimním přípravném období.

„Je to tak. S tímto družstvem se utkáváme pravidelně. Vždycky to ale bývaly vyrovnané boje. V posledních dvou zápasech jsme je ale jasně přejeli. Teď ani nevím, jestli je to tím, že jsme se tolik zlepšili my nebo se protivník až tak rapidně zhoršil,“ usmívá se kouč.

A jaké jsou další plány házenkářek Tachova? „Co se týče přípravy, chceme pokračovat v trendu, který jsme nastolili. Běhání bude méně, ale pořád dost. Spíš to chceme kombinovat s herní činností a prvky. Zatím jsme ve hře pilovali obranu a přechod do plné obrany. Na to ostatní přijde čas až déle,“ prozradil Moulis.

„A co se týče dalších přípravných zápasů, stále jednáme. Chtěli bychom určitě hrát jednou v Plzni. Momentálně vyjednáváme termín s HC Plzeň. V úvahu přichází také souboj se starším dorostem DHC. Pak se nám také ozval jeden klub z Německa. I tam však zatím jednání stále probíhají. Uvidíme, jak to nakonec dopadne,“ dodává šéf tachovské lavičky.