V nepříznivých podmínkách, kdy vítr dosahoval třeba i -3,6 m/s, přispěli čtyři zástupci klubu k celkovému druhému místu Plzeňského kraje v konkurenci týmů z kraje Středočeského, Karlovarského, Jihočeského a kraje Vysočina.

Výborný výsledek zapsal Daniel Coufal na trati 60 metrů, kdy ve finálovém běhu zaběhl i s velkým protivětrem čas 8,15 sekund, a ještě se podílel na štafetě 4 x 60 m. Mezi žačkami pomáhala týmu Eliška Gondeková, když hodila oštěp do vzdálenosti 19,94 m. V dálkařském sektoru přispěla Stela Kořínková výkonem 4,12 m a Nicol Boudová skokem dlouhým 3,98 m.

Mezitím na stadionu AK Škody Plzeň soupeřil nespočet mladších atletů, kteří celkem 25krát vystoupali na stupně vítězů, z toho na ten nejvyšší 10krát. Jelikož je v této kategorii mnoho šikovných atletů, tak hodnocení všech šesti disciplín bylo rozděleno na jednotlivé ročníky narození, tedy na čtyři skupiny. V té nejstarší z nich, tj. 2011, se podařilo třem svěřencům Stříbra získat tři cenné kovy. Amálka Matulková ovládla sprint na 60 m, doběhla druhá na 150 m a doskočila si pro velký osobní rekord 4,40 m i zlatou medaili ve skoku dalekém. Leona Fišáková vyhrála běh na 60 m překážek i na 150 m a doplnila to stříbrem z dálkařského sektoru. Mezi chlapci bodoval David Krejčí, když ukázal záda všem soupeřům na trati 60 i 150 m a našel jediného přemožitele v hodu kriketovým míčkem.

Autor: Tereza Záhořová