Čtrnáctý ročník „Běhu přes Pepíkovu lávku" je už minulostí. Sobotní závod vyhrál ve Stříbře Martin Černý z AC Trial Plzeň před Lukášem Davidem z Plzně a třetí doběhl „domácí" Ivan David z Cyklodraku Stříbro. Mezi ženami byla nejrychlejší Štěpánka Šlechtová z Kladrub.

Na start závodu se postavilo 66 závodnic a závodníků, kteří absolvovali trať 7800 m vedoucí převážně městským parkem a okolím. Pořadatelé z SV Stříbro vypsali sedm kategorií a jejich vítězi se stali Martin Černý, Jan Bíba, Ivan David, Štefan Labanc, Štěpánka Šlechtová, Petra Šrámková a Alena Borecká.

Závod je součástí celoročního seriálu „Běžec Tachovska 2016" a jeho třetí podnik z jedenadvaceti vypsaných se koná už v sobotu. Slavoj Tachov, oddíl atletiky pořádá pod Vysokou sedmnáctý ročník Memoriálu Josefa Machta. Start je v 11.00 hodin.

Výsledky najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.