Oddíl atletiky Slavoje Tachov pořádá už patnáctý ročník krosového závodu „Memoriál Josefa Machta", běžecký závod pro děti, mládež a dospělé. Prvenství z loňského roku obhajuje Tomáš Jaša z Baníku Stříbro.

Start a cíl závodu je na louce Pod Vysokou v Tachově, asi 500 m od městského stadionu. Pořadatelé vypsali čtrnáct kategorií a první odstartují v 11.00 hodin. Hlavní závod na 5 km bude odstartován v pravé poledne.
Hlavní závod je součástí seriálu o „Nejlepšího běžce Tachovska" a je také součástí Poháru mládeže Plzeňského kraje v přespolním běhu. Žákovské kategorie jsou součástí seriálu „Dětský běžec Tachovska".

Přihlášky přijímá (závodníci, oddíly, školy) do 21. března na
/mira.sykora@razdva.cz/, nebo na adresu: Vladimír Sýkora, Ve Vilkách 1842, 34701 Tachov.
Přihlásit se je možné také v den závodu od 10.00 hodin v závodní kanceláři (tribuna Městského stadionu Tachov), nejpozději 15 minut před startem kategorie.

„Šatny a sprchy budou k dispozici v tribuně městského stadionu. Trať je okruhová, vedená po loukách, možno použít tretry," poznamenal k zázemí závodů jeden z pořadatelů Vladimír Sýkora.
Vyhlášení a předání cen se uskuteční po doběhu poslední kategorie.

„Startovné pro účastníky přihlášených do 21. března je pro hlavní závod 50 korun, ostatní 30 korun. Pro závodníky, kteří se přihlásí později, platí pro hlavní závod 70 korun a ostatní 50 korun," doplnil informace Sýkora.

Letitý traťový rekord drží časem 16:31 Tomáš Jaša z B. Stříbro.