Kurty SKP Tachov byly dějištěm okresního přeboru v nohejbalu trojic. První nohejbalový Olymp letošní sezony dobylo družstvo D. Studánka. Jeden z ročních povinných turnajů účastníků Tachovského nohejbalového poháru byl velmi zajímavý, zejména bez účasti tzv.“krajánků“.

„Na dvou kurtech se odehrály skupiny každý s každým na dva sety, a pak už přítomní diváci mohli sledovat přímé souboje o celkové umístění v turnaji na dva vítězné sety. Duely byly hodně zajímavé a některé míče „lítaly“ i přes sousední zeď, ale byo se opravdu na co koukat,“ poznamenal jeden z organizátorů turnaje Jiří Chejnovský z SKP Tachov.

„Nohejbalový turnaj se vydařil, také počasí na nás bylo shovívavé, nez–mokli jsme a za pořadatele (Rýgl, Leško, Vozka, Chejnovský) mohu konstatovat, že „nohec“ stále v našem okrese jede. Velmi pozitivní byla účast všech družstev, která jsou zapojena do nohejbalového Tachovského poháru,“ pochvaloval si pořadatel, který nezapomněl poděkovat okresnímu svazu jmenovitě Petru Tolarovi za zajištění pohárů pro nejlepší týmy. Další klání o přeborníka okresu se uskuteční 2. července. Utkají se dvojice a pořádajícím oddílem jsou Draci Svojšín.

Statistika: Celkem bylo odehráno 30 zápasů, 94 setů, 1202 míčů a 315 minut. Hrály čtyři ženy (dívky) a 26 mužů (chlapců).

Pořadí: 1. Dynamo Studánka (Marcínek, Toman, Mach); 2. SKP Tachov B (Vozka, Závorka, Rýgl); 3. Baník Stříbro (Hurtl, Klauber, Dedek); 4. Baník Stříbro B (Beneš, Urban, Budek); 5. SKP Tachov (Chejnovský, L. Větrovský, F. Větrovský); 6. Slavoj Chodová Planá (Zd. Rolko, Motl, Machačová); 7. Draci Svojšín (Melich, Krcho, Suchý); 8. SKPP Planá (M. Suchý , Suchý, Zajíček); 9. TJ Lesná (K. Mikuláš, T. Mikuláš, Gomolák); 10. M + M Studánka - Boubelky (Dvořáková, Blatnická, Martínková).