Mezi nimi byl také poslední závod RX Cupu, který se jel na okruhu v Sosnové. Počasí se celkem povedlo, jen trať byla celý den vlhká a oslizlá. „Náš výběr pneumatik nebyl zrovna nejširší, nakonec Jana obsadila páté místo v kategorii Škodacup, a to ji stačilo k tomu, aby celkově udržela druhé místo pro rok 2017,“ uvedl trenér Josef Míka.

Dalším závodem bylo už v listopadu Amater Rally v Milovicích. A bylo to premiérové rallye mladé závodnice. „Dcera si tento druh závodu chtěla vyzkoušet a vidět i něco jiného. Proto jsme naše vozidlo Škoda Felicia museli upravit, sedadlem s pásy pro navigátora, kompletními skly, předními světlomety a patnáctkami koly pro lepší stabilitu. V Milovicích byla zima a mlhavo. První se jel seznamovací trénink a jednalo se o okruh s délkou přibližně sedm kilometrů. Postaven byl na letišti, trať byla plná retardérů a ostrých zatáček, to taky znamenalo v první rychlostní zkoušce výlet mimo vytyčenou trať a při návratu zpět vzala s sebou dcera i obrovský kámen, který mírně poškodil rameno, krycí ližinu motoru a krycí plech nádrže,“ popsal seznámení s tratí otec a trenér. Naštěstí to ale nebránilo v pokračování a snaze zrychlovat. „Výsledkem bylo první místo v ženách a čtvrté místo v juniorech,“ uvedl Míka s tím, že jako navigátor si vedle Jany usedl mechanik Václav Karnolt.

Dalším závodem byl pro Janu Míkovou první závod zimního poháru v Rožmitálu pod Třemšínem. Ten se v letošní sezoně jede jako Memoriál Luboše Vondráška. „Na tento seriál jsme se rozhodli postavit nové vozidlo Škoda Fabia, které jsme v létě dostali od Martiny Kaduchové a ta v tomto závodě i nastoupila jako spolujezdec v kategorii Junior. Měli jsme na stavbu celkem měsíc. I když jsme pro stavbu vozu měli vše, tak času to bylo málo. Ale s tím nám hodně pomohl Alexander Šípek, který nám mimo pracovní dobu umožnil používat dílnu, a tak zavoďák vznikal po večerech. Nezůstal nám čas ani na to vozidlo pořádně prověřit, chvilku s ním dcera jezdila v prostorách firmy Pemelog v Tachově, ale to bylo opravdu málo. Montáž jsme dokončili asi sedm hodin před startem závodu.“

Jana byla v Rožmitále přihlášena do dvou kategorií, a to Junior a Dámský pohár. Celý den se na voze objevovaly drobné nedostatky. „Dvě rozjížďky nám pokazil uvolněný vzduchový filtr, který spadl do řazení a nešlo řadit, potom se utrhl silentblok na převodovce. Doufali jsme, že to vydrží, ale před finálovými jízdami se začala ztrácet voda z chlazení. Doufali jsme, že vůz projede cílem po své ose. Dcera dostala instrukce, jeď, buď se to povede, nebo ne,“ popsal dramatickuo situaci Josef Míka.

A povedlo se. V Dámském poháru obsadila tachovská dívka třetí místo a v Juniorech dokonce vyhrála. „Je to moc krásný výsledek na to, jak ten den probíhal,“ doplnil otec s poděkováním pro spolupracovníky, kterými byli Antonín Husák, Václav Karnolt, Alexander Šípek, Robert Terela, Karel Čech, Jana Míková st.