říbro má na sportovní mapě o jednu ligovou soutěž více. V hale Baníku se bude od nadcházející sezony hrát první liga v kuželkách. Reprezentantem v této soutěži bude družstvo Baník Stříbro Klokani.

„Ligová historie tohoto týmu se píše od sezony 2008/09 pod názvem Jiskra Kovářská a hrálo se na kuželně v Chomutově. Do nejvyšší soutěže se tým probojoval od okresního přeboru. Protože po postupných změnách kádru přicházeli hráči ze „západu", rozhodli jsme se od letošní sezony pro radikální změnu a po přestupu všech hráčů stříbrského Baníku jsme také převedli soutěž," vysvětlil jak se ligová soutěž dostala do Stříbra předseda Baníku David Junek. Doposud se ve Stříbře hrála divize a společný okresní přebor včetně soutěží mládeže. S týmem přechází do města i generální sponzor, firma Merimex s. r. o..

A proč Stříbro. „Volba padla na Stříbro, protože několik hráčů jezdí do Stříbra trénovat. Rozhodla tak znalost prostředí a hlavně vztahy hráčů Baníku a ligového kádru. Jako předseda tamního klubu jsem k přesunutí ligové soutěže také přispěl," poznamenal Junek, který coby předseda stříbrského klubu „velí" mimo jiné devítičlennému ligovému kádru.
Baník budou reprezentovat Vlastimil Zeman st., David Junek, Vlastimil Zeman ml., Martin Pejčoch, Lukáš Doubrava a Jiří Baloun. Dalšími členy kádru jsou Milan Hrouda, Petr Dvořák a Jaroslav Tejml.
Matadorem týmu je osmapadesátiletý Vlastimil Zeman, který svou kariéru zasvětil právě Jiskře Kovářská a jako jediný v týmu prošel Jiskrou od okresního přeboru až do první ligy.

V ligové soutěži je dvanáct týmů, Plzeňský kraj reprezentují stříbrský Baník a SSK Rokycany.
Soutěž začíná 13. září a Klokani se v prvním domácím zápase utkají právě s Rokycany. Do té doby sehrají několik přípravných zápasů.