Sportovci z Tachovska mají na svém kontě další republikový titul. Mistrem České republiky v Truck Trialu se stal v kategorii S2 Tomáš Pražák z Lomu u Tachova se svým spolujezdcem Ondřejem Vodičkou.Rozhodlo se o tom až v závěrečném závodu v Chříšti u Kralovic, kde si novopečený mistr republiky vyjezdil první místo. „O titul jsme bojovali z Janem Šeborem a mezi námi se mělo rozhodnout. Zatímco nám se závod vydařil, Honza skončil až čtvrtý a bylo rozhodnuto,“ neskrýval radost Tomáš Pražák.

Svou závodní kariéru v trucktrialu začal v roce 2002 a postupně se v jízdě zručnosti v terénu na extrémních tratích propracoval mezi špičku ve své kategorii. „Poslední roky jsem končil třetí a zejména druhý. Titul mě vždy utekl, letos se to už konečně podařilo,“ řekl čerstvý mistr republiky. V minulé sezoně jej pravděpodobně o titul připravilo zranění.

„Bohužel, v průběžném pořadí jsem byl první, ale doma jsem si při jízdě na motorce zlomil nohu. Musel jsem jeden závod vynechat a to mě stálo titul,“ poznamenal Pražák, který se už pomalu připravuje na novou sezonu, ve které chce titul obhájit. „Na voze nás čeká hodně práce. Budeme vylepšovat. Chceme vyměnit tlumiče a máme naplánované další úpravy,“ řekl lomský jezdec.

„Bez podpory firem Nábytek Vídešperk Tachov, Car servis a svého otce, který má autodopravu bych titul určitě neslavil. Všem patří velký dík,“ poznamenal Pražák.Úspěchu si váží také v místě bydliště. „Samozřejmě pro naší malou obec je to dobrá propagace. K titulu mistra republiky patří Tomášovi naše gratulace a poděkování za dobrou reprezentaci naší obce,“ vyzdvihl sportovní úspěch mladého závodníka starosta Lomu u Tachova Aurel Ardeleanu.