Stejně jako přesně před dvěma desetiletími na mezinárodním klání v Plzni, kde na medaili dosáhli fotbalisté jednoho z ´děcáků´ na našem okrese. Pojďte si tedy s námi zavzpomínat, co napsal Tachovský deník na okresní sportovní straně o úspěšném účinkování mladíků v kopačkách z Dětského domova Tachov. Nasedněte do našeho stroje času a přeneste se do přelomu dubna a května roku 2000. Je vám tedy o dvacet let méně a okresní tištěné periodikum na tehdy ještě standardně pouze černobílé okresní sportovní stránce přináší článek ´Dětský domov přivezl bronz´.

Dětský domov přivezl bronz

Halový turnaj/Tachovští mladíci výborně reprezentovali v Plzni

Plzeň – Fotbalové družstvo Dětského domova Tachov uspělo nedávno na mezinárodním turnaji dětských domovů v halové kopané, konaném v Plzni.

Titul v Nohejbalovém poháru Tachovska z loňského roku obhajuje áčko Slavoje Chodová Planá.
Když bude zájem, může začít pohár Tachovska už v polovině května

Tachované bez zaváhání postoupili ze základní skupiny. Nejprve porazili St. Sebastian 2:1, když se o oba góly postaral Gunčaga. Ve svém nejlepším utkání na turnaji remizovali s Ostrovem nad Ohří 0:0. Poté přišly dvě výhry 2:0 nad Hodonínem (Gunčaga, Zaprihač) a Kašperskými Horami (Gunčaga, Dávid). Ve čtvrtfinálovém zápase Tachov porazil Horšovský Týn 2:1, když branky vstřelili Koky a Dávid. V semifinále měl zástupce našeho okresu smůlu a také díky nepřízni rozhodčího prohrál 1:4 (Zaprihač). V boji o třetí místo narazil Tachov na starého známého ze skupiny a tentokrát si s Ostrovem poradil 3:1. O branky se postarali Zaprihač a Martin Gunčaga, který byl zároveň vyhodnocen nejlepším hráčem turnaje.

Bronzová sestava Dětského domova Tachov: Slepčík, Gunčaga, Zaprihač, Fišer, O. Koky, Dávid, Plzák.