Například o cyklistických borcích v dresu tachovského týmu Fun B v adrenalinové disciplíně sjezdu na horských kolech. Nasedněte do našeho stroje času a přeneste se do května roku 2000. Je vám tedy o dvacet let méně a okresní tištěné periodikum na tehdy ještě standardně pouze černobílé okresní sportovní stránce přináší ohlédnutí za vítězstvím jednoho z týmových jezdců ve skvěle obsazeném mezinárodním pohárovém závodě na Moravě pod názvem Šimák byl nejrychlejší.

Šimák byl nejrychlejší

Horská kola / Jezdci Fun B patří ke špičce

Bystřička – Tachovan Leoš Šimák uspěl na Citroën cupu 2000, závodu ve sjezdu na horských kolech, který se o víkendu konal v Bystřičce u Vsetína. V kategorii Masters získal jezdec hájící barvy tachovského týmu Fun B první místo!

Závod s mezinárodní účastí byl prvním ze čtyřdílného seriálu Českého poháru. Do druhého rozjezdu startoval Šimák z třetí pozice a skvělou jízdou se vyhoupl na vedoucí příčku. Z té ho již žádný z konkurentů nesesadil.

Tachovský tým Fun B měl zastoupení i v nejprestižnější kategorii Elite. Loňský mistr republiky Martin Srba však měl smůlu. Před druhým kolem začalo pršet a na mokré trati nemohl Martin dosáhnout lepších časů než jeho soupeři. Celkově skončil osmnáctý.

V kategorii Hobby si pro jedenácté místo dojel Václav Zajíček, devětadvacáté místo patří Josefu Rejlovi a šestatřicátý byl Jiří Polach.

V kategorii týmů Fun B hodnocen nebyl, protože neměl zastoupení mezi ženami. Další závod Českého poháru se jede příští sobotu.

Nohejbalový pohár Tachovska 2019: Planá - Chodová Planá B.
Nohejbalový pohár Tachovska by měl začít 22. května