Lukostřelci Českého lesa z Dlouhého Újezda absolvovali v uplynulých dnech dvě republikové akce a doslova zazářili. Přivezli dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Na hradě Zvíkov se konala  lukostřelecká soutěž, sedmé klání v bojové a lovecké lukostřelbě, kterou pořádal SESpolek evropských bojových umění (SEBO) Kladno. Dlouhý Ujezd reprezentoval Zdeněk Ruda. „Hrad skrývá mnoho vhodných zákoutí pro instinktivní lukostřelbu s netradičními disciplínami. Ty  kladou vysoké nároky na kvalitu střelby i vlastnosti střelce. Mezi tyto netradiční disciplíny patří například střelba z ochozu hradu, z visuté lávky,  na běžící kola a jiné," přiblížila disciplíny předsedkyně LK Lukostřelci Český les. Jediný zástupce z Dlouhého Újezdu, Zdeněk Ruda, si vedl na výbornou a „nástrahy" zdolal ze všech zúčastněných nejlépe Zdeněk Ruda. Ve své kategorii nenašel přemožitele.                                                                                 

Další lukostřelecká soutěž se uskutečnila v chatové osadě Sebon u Berounky. Zde byla 3D lukostřelba. „Jde střelbu lukem na modely zvířat v životní velikosti zasazené, pokud možno, do jejich přirozeného prostředí. Soutěžní  trať  se staví v přírodě, lesy, louky a  rokle," připomněla disciplínu   předsedkyně Dlouhého Újezdu. Na této lakci měli Lukostřelci Českého lesa dva zástupce, Vítězslava Langra a Romana Janču a také uspěli. Vítězslav Langr bral první místo a Roman Janča skončil ve své kategorii druhý. 

„Úspěšným lukostřelcům blahopřeji a přeji mnoho zdaru v dalších závodech," dodala Kolihová.