Okresní přebor škol pořádal ŠK Tachov ve spolupráci s DDM Tachov, na němž se sešlo osm čtyřčlenných družstev všech kategorií. Tedy jedna střední škola, čtyři ZŠ 2. stupeň a tři ZŠ 1. stupeň.

Vzhledem k počtu družstev se hrálo v jedné skupině na sedm kol. Suverénně zvítězili studenti Gymnázia Tachov s plným ziskem bodů na všech šachovnicích. Druhé a třetí místo obsadily ZŠ Bor a ZŠ Zárečná Tachov. Ve své kategorii ZŠ 2. stupeň se ale umístily na prvním a druhém místě. V kategorii ZŠ 1. stupeň byly na prvním a druhém místě ZŠ Hornická Tachov a ZŠ Černošín. Celkově ve skupině obsadily očekávaně sedmé a osmé místo, ale ti nejmladší změřili síly i s těmi nejstaršími.

Na krajský přebor škol postupuje v každé kategorii družstvo z prvního i druhého místa.

Jan Váňa (vzadu vpravo).
Šachista Váňa uhrál pat s favoritkou z Líní

Krajský přebor mládeže v rapid šachu pořádal z pověření Komise mládeže ŠSPK ŠK Tachov. Tento turnaj se koná jako jediný v sezoně a vítězové kategorií postupují přímo na mistrovství ČR. Vzhledem k tomu, že se očekávala velká účast, určilo se jako místo konání Kulturní dům v Dlouhém Újezdě. Sešlo se zde 70 dětí. V kategorii čtrnáctiletých startovali také tři šachisté, kteří si na minulém mistrovství ČR vybojovali přímý postup. Mezi nimi Jan Váňa z Tachova, který vybojoval zlatou medaili a pohár přeborníka kraje. Ostatním hráčům z Tachova se tolik nedařilo, ale zahráli si dobře a nějaké ty bodíky ve svých kategoriích také uhráli.

Turnaj šachových nadějí pořádal také ŠK Tachov. Opět z pověření KM ŠSPK, takže se zde sjelo 60 dětí z celého kraje. Turnaj je určen pro začínající hráče a proto je účast omezena výkonností. Některým hráčům bylo teprve šest let. V kategorii mladších (2014 a mladší) měl ŠK Tachov jen dva hráče:

Lukas van Dalen byl šestý s pěti body a Adam Páník devátý se 4,5 body. Celkem bylo ve skupině 33 šachistů.

V kategorii mladších dívek se umístila Zuzanka Kajerová z ŠK Tachov se třemi body na třetím místě.

Jan Váňa (vzadu vpravo).
Šachista Váňa postoupil z prvního místa na mistrovství republiky