Čtvrtý turnaj šestidílného seriálu Amper, krajského přeboru v rapid šachu, se konal v Hradci U Stoda, kam se sjelo 63 mladých šachistů. Vedle šesti hráčů Tachova se zúčastnilo i pět šachistů z DDM Planá.

S výjimkou tachovského Aleše Kratochvíla, který hrál v kategorii H14 a obsadil skvělé 2. místo, hráli všichni ve společném turnaji o 46 účastnících, kde se nakonec vyhodnocovaly jednotlivě kategorie D10,D12,H10,H12.

Nejlépe si vedla Kristýna Zítková z Plané, jejíž 13. místo ve společném turnaji znamenalo v kategorii D10 výborné 2. místo hned za Jitkou Jánskou z Plzně, které po vyrovnané partii podlehla v posledním kole. Plzeňská hráčka je úřadující Mistryní ČR. Ostatním se už tolik nedařilo. Se svým celkově 21. místem není spokojen hlavně plánský Martin Bruna, který očekával umístění do 10. příčky. Další pak skončili ve druhé polovině startovního pole. Tachované obsadili 24. místo – Eidelpes, Truksa byl 25. a 27. místo patřilo Báře Fiklíkové. Špaček skončil 36. a Šesták 40. Hráči Plané obsadili 33.místo – Terezka Pham, 37. – Martin Kubát a 38. – Blanka Brunová. „Když ale vezmeme v potaz, že s výjimkou Bruny, Truksy a Fiklíkové nehrají zástupci okresu šachy ani rok, Eidelpes a Terezka Pham začali hrát v říjnu, je výsledek víc než uspokojivý a slibuje v brzké době návrat tachovského okresu na výsluní v žákovském šachu,“ je optimistou trenér Svatoslav Zítek. „Už tuto sobotu pořádá Dům dětí a mládeže Planá ve spolupráci se Základní školou Planá, Náměstí další klání krajského formátu. Jedná se o třetí turnaj seriálu Klatovská věž, pro začínající šachisty. Věřím, že domácí prostředí bude výhodou pro naše zástupce,“ doufá Zítek.