Pořadatelský tým zdejšího AMK ukázal zkušenosti a pracovitost. Přes extrémní sucho připravil dráhu mistrovské úrovně a dokázal ji ukropit. Odměnou byla vysoká sportovní úroveň a chvála účastníků včetně zástupců mateřského Autoklubu ČR.

Prestiž stříbrské trati vydobytá bravurními pořádáními v minulých letech se odrazila v početném a kvalitním jezdeckém poli. Mezi sajdkárami v nervy drásajícím souboji do posledního metru uhájili prvenství bratři Vít a Jakub Janouškové před favorizovanými obhájci titulu bratry Tomášem a Ondřejem Čermákovými. Velmi zaujala nečekaně bronzová nováčkovská posádka bývalých motokrosařů Petr Kolenčík a Matěj Hejhal.

V dlouho neviděné konkurenci čtyřkolek dle předpokladů nenašel přemožitele Stefan Schreiber z Německa, když nejvíce mu hrozilo české duo Zdeněk Poláček a Jiří Kašpar. Velezkušený favorit jel hodně zostra, přesto se ale žádná „nakládačka“ nekonala a naši přední závodníci mohli být s konfrontací výkonnosti spokojeni.
Napříč kategoriemi platilo, že mnozí závodníci v horkém počasí předvedli poctivé fyzické výkony na hranici možného a navíc přidávali neutuchající soutěživost. Na trati se stále něco zajímavého dělo a přihlížející neměli šanci se nudit. Chvílemi se dokonce fanoušci nechávali strhnout k hlasitému povzbuzování, což je na motoristických podnicích spíše raritou.

Divácká obec zavítala opět v hojném počtu a potvrdila oblíbenost závodů pořádaných u nás. Sečteme-li na 900 platících s mládeží do 15 let (volný vstup) a jezdeckými doprovody, tak bitvám v terénu přihlíželo okolo 2000 lidí. AMK Stříbro děkuje publiku za návštěvu a věří, že stejně nadšené bude i na příštím závodě. Tím bude vrchol sezóny v podobě MMČR v motokrosu na velké trati se skokem přes silnici! Souboj domácího Rudy Weschty s českou špičkou si vychutnáme v neděli 20. srpna.

Pro aktuální informace a multimédia sledujte klubové stránky www.amkstribro.cz anebo náš facebookový profil.

Výsledky MMČR sajdkár a čtyřkolek a vložených závodů, Stříbro:
MMČR sajdkár: 1. Janouškové, 2. Čermákové, 3. Kolenčík – Hejhal
Přebor ČR sajdkár: 1. Procházka – Ochtábec, 2. Peták – Lundák, 3. Šroler – Zářecký
Přebor ČR sajdkár veterán: 1. Háček – Šimůnek, 2. Pokorný – Vyšata, 3. Bolfové
MMČR čtyřkolek: 1. Schreiber, 2. Poláček, 3. Kašpar
Přebor ČR čtyřkolek mladších juniorů: 1. Jiří Brhel, 2. Mitášová, 3. Malík
Přebor ČR čtyřkolek starších juniorů: 1. Tuček, 2. Jan Brhel, 3. Dopita

Miroslav Šimek