Velká spokojenost!

Do těchto dvou slov by se dalo stručně shrnout klubové zhodnocení letošní lukostřelecké sezony v podání úspěšného oddílu LK Tachov.

„Ač byla tato sezona poznamenána koronavirovou pandemií a nemohl být naplněn tréninkový plán, členové našeho klubu dosahovali výborných úspěchů. Ať již na mistrovských soutěžích, tak i v celkovém hodnocení Poháru ČLS,“ s úsměvem konstatuje předseda klubu Jaroslav Juran.

Aby se také mračil, když třeba právě Pohár Českého lukostřeleckého svazu je celoroční ohodnocení pro nejlepší střelce, kteří dosáhnou nejvyššího bodového zisku v pohárových soutěžích, a tachovští závodníci v něm pobrali skvělých sedm pódiových umístění!.

Postarali se o ně ve dvou lukostřeleckých disciplínách, halové a terčové, čtyři oddíloví reprezentanti.

Tachovské starší žákyně zcela ovládly svoji věkovou kategorii v halové lukostřelbě. Prvenství totiž vystřílela Kristýna Drapáková se ziskem 492 bodů před svojí oddílovou kolegyní Ivonou Altmanovou (478 bodů).

Z opačného pólu věkového spektra obě dívky doplnil druhým místem mezi veterány Miloš Milfait se ziskem 508 bodů.

Všichni tři se prosadili na stupně vítězů Poháru ČLS i v terčové lukostřelbě a s nimi si vystřílela medailovou radost v této soutěži ještě mladší žákyně Kamila Krynická.

Ta mezi svými vrstevníky skončila celkově třetí, když získala 449 bodů.

Na stejném místě sezonu završila i Ivona Altmanová o kategorii výše se 431 body a opět jen o místo za kamarádkou ze stejného klubu Kristýnou Drapákovou (463).

A co Miloš Milfait?

Stejně jako v halové lukostřelbě i v terčové obsadil konečnou stříbrnou příčku s výkonem 534 bodů.

„Jsme spokojeni. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem našim sportovcům za vzornou reprezentaci klubu a jejich sportovní výkony,“ dodává Jaroslav Juran a stejně jako všichni amatérští sportovci nejen z lukostřelecké komunity doufá a přeje si, aby nadcházející sezona už byla poznamenána protikoronavirovými opatřeními a soutěžním stop stavem co nejméně. Lukostřelba je krásný sport s královskou tradicí a v Tachově se jí daří.

Tak ať to nadále pokračuje!