Velká spokojenost!

Do těchto dvou slov by se dalo stručně shrnout klubové zhodnocení letošní lukostřelecké sezony v podání úspěšného oddílu LK Tachov.

„Ač byla tato sezona poznamenána koronavirovou pandemií a nemohl být naplněn tréninkový plán, členové našeho klubu dosahovali výborných úspěchů. Ať již na mistrovských soutěžích, tak i v celkovém hodnocení Poháru ČLS,“ s úsměvem konstatuje předseda klubu Jaroslav Juran.

Aby se také mračil, když třeba právě Pohár Českého lukostřeleckého svazu je celoroční ohodnocení pro nejlepší střelce, kteří dosáhnou nejvyššího bodového zisku v pohárových soutěžích, a tachovští závodníci v něm pobrali skvělých sedm pódiových umístění!.

Postarali se o ně ve dvou lukostřeleckých disciplínách, halové a terčové, čtyři oddíloví reprezentanti.

Tachovské starší žákyně zcela ovládly svoji věkovou kategorii v halové lukostřelbě. Prvenství totiž vystřílela Kristýna Drapáková se ziskem 492 bodů před svojí oddílovou kolegyní Ivonou Altmanovou (478 bodů).

Z opačného pólu věkového spektra obě dívky doplnil druhým místem mezi veterány Miloš Milfait se ziskem 508 bodů.

Led na zimáku ve Stříbře je sice kvalitně připravený, ale vládní opatření opět přinesla omezení jeho využití.
Omezení na zimáku ve Stříbře

Všichni tři se prosadili na stupně vítězů Poháru ČLS i v terčové lukostřelbě a s nimi si vystřílela medailovou radost v této soutěži ještě mladší žákyně Kamila Krynická.

Ta mezi svými vrstevníky skončila celkově třetí, když získala 449 bodů.

Na stejném místě sezonu završila i Ivona Altmanová o kategorii výše se 431 body a opět jen o místo za kamarádkou ze stejného klubu Kristýnou Drapákovou (463).

A co Miloš Milfait?

Stejně jako v halové lukostřelbě i v terčové obsadil konečnou stříbrnou příčku s výkonem 534 bodů.

„Jsme spokojeni. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem našim sportovcům za vzornou reprezentaci klubu a jejich sportovní výkony,“ dodává Jaroslav Juran a stejně jako všichni amatérští sportovci nejen z lukostřelecké komunity doufá a přeje si, aby nadcházející sezona už byla poznamenána protikoronavirovými opatřeními a soutěžním stop stavem co nejméně. Lukostřelba je krásný sport s královskou tradicí a v Tachově se jí daří.

Tak ať to nadále pokračuje!