Působí v Pětibojařském sportovním centru v Plzni, je reprezentantkou České republiky a v těchto dnech pomalu bilancuje právě končící rok. O tom, jaký byl, si Deník povídal s pětibojařkou Soňou Müllerovou z Tachova.


Jaká to byla z vašeho pohledu sezona?
Vzhledem k mému zranění, které mě provázelo v průběhu sezony, si myslím, že i tak byla úspěšná.

Můžete být konkrétnější?
Mezi mé největší úspěchy v letošním roce patří start na Mezinárodních halových závodech v moderním pětiboji v Maďarsku, kde jsem ve finále skončila na 28. místě. Na těchto závodech se mi povedla jízda na koni a plavání. Dále mezi letošní velké úspěchy patří určitě start na Světovém poháru v moderním pětiboji žen. V tomto závodě se mi nepovedl šerm, kde byla velká a silná konkurence žen ze světové špičky a díky tomu jsem skončila už v semifinále. I tak ale byl pro mě tento start na SP určitě velká zkušenost a motivace do dalších závodů… Další úspěchy jsou dvě stříbrné, jedna bronzová a jedna zlatá medaile z českého poháru mládeže v moderním pětiboji v kategorii juniorek.

Co pro vás znamená změna v pětiboji? Myslíte si, že budou závody atraktivnější?
Zatím se tato změna v našem tréninkovém plánu výrazně neprojevila. Nová pravidla a způsob daného tréninku budeme řešit až v novém roce. Myslím si, že tato změna bude určitě zajímavá. Do celkového pětiboje vnese jinou atmosféru. Mě osobně se změna zamlouvá a doufám, že to mé dosavadní výsledky v moderním pětiboji nějak výrazně nezhorší.

Už si užíváte poklidného konce roku? Co vás ještě čeká do konce roku?
Neužívám si a asi užívat nebudu. Pětibojařská sezona nám sice skončila, ale následně nám začala zimní příprava , takže máme jak se říká „nejtěžší“ období, co se týče tréninkové přípravy. V rámci tréninku absolvujeme akce specialistů jako jsou například střelecké závody, šermířské turnaje, ale také přespolní běhy, které nám velmi pomáhají v běžecké přípravě. Ještě ke všemu mám před sebou zkouškové období na ZČU v Plzni, Fakulta pedagogická, Tělesná výchova a sport, takže musím skloubit jak učení, tak trénink.

Kde budete trávit Vánoce a Silvestra?
Tak Štědrý den a vánoční svátky určitě v rodinném kruhu. Chtěla bych se zúčastnit Vánoční míle ve Stříbře. Mezi svátky budu pilně trénovat, ale také odpočívat doma. Silvestra strávím nejspíše s kamarády a jako každoročně se zúčastním Silvestrovského běhu ve Stříbře.

Máte už nakoupené dárky a co vy si přejete mít pod stromečkem?
Dárky ještě nemám, nechávám to jako vždy na poslední chvíli. Já bych si přála novou lyžařskou výbavu.

Dáváte si nějaké předsevzetí do nového roku?
Ano, každý rok. A opět se bude týkat sportu i školy. Pro rok 2009 bych se chtěla umístit na co nejlepších místech v mezinárodních i světových soutěžích v moderním pětiboji. Ve škole bych chtěla úspěšně dál postoupit do dalšího ročníku.