Davidík se postavil na start závodu na 800 metrů. Přesto, že je věkem ještě dorostenec, svojí skvělou formou hned na úvod sezony překvapil nejen publikum, ale hlavně sám sebe.

Z pole jedenácti běžců si vynikajícím závěrem doběhl pro bronz v čase 1:50,03 min. a nechal tak svůj předešlý osobní rekord daleko za sebou. Konkrétně o vteřinu a půl. Svým časem aktuálně vede Evropské tabulky své věkové kategorie.

„V cíli jsem byl opravdu moc rád, že se mi povedl tento závod. Nevěděl jsem, jaký čas bych mohl dnes zaběhnout, ale s tímto výsledkem jsem víc než spokojen a vím, že s trenérem jdeme správnou cestou,“ uvedl svěřenec trenéra Alexandra Matulky.

„Skvělým časem se Jakub kvalifikoval na Evropský olympijský festival mládeže EYOF v Ázerbájdžánu, který se uskuteční v červenci 2019 a rovněž splnil limit na mistrovství Evropy juniorů ve Švédsku,“ doplnil ho trenér Matulka.

„Připravovat se ale budu pouze na EYOF, protože termín evropského šampionátu juniorů mi vychází špatně. Na olympijském festivalu budu závodit ve své věkové kategorii a budu zde bojovat o medaili!“, netají své ambice velká atletická naděje Jakub Davidík.

Talentovanému atletovi ze Stříbra budeme držet palce nejen v jeho vzdálenějších snech, ale i v každém závodě již probíhajícího závodního období.