Zápas dvacátého kola druhé ligy házené žen, skupiny Západ, začíná ve 14 hodin.

Tachov je v tabulce na čtvrtém místě, když v 17 odehraných utkáních nasbíral 21 bodů za deset výher a jednu remízu. Na třetí příčku má Tachov ztrátu pět bodů. Pražský soupeř odehrál už 18 utkání a je momentálně na sedmém místě se 14 body za sedm výher.

Tachov z posledních čtyř zápasů vyhrál pouze jediný, v minulém kole prohrály hráčky Slavoje v pražských Kobylisích s tamním béčkem 24:20, předtím v domácím utkání podlehly na domácí půdě vedoucímu týmu soutěže, Jindřichovu Hradci, těsně 27:29.

V minulém kole v zápase proti Sokolu II Kobylisy B Tachovanky vyhrály první poločas 8:11, ve druhé polovině hry ale soupeřky přidaly a svoji snahu zúročily brankami. Vyhrály druhý poločas 16:9 a tím celý zápas 24:20.

Střelecky se nejvíce dařilo Michaele Buchlovské, která dala pět gólů, z toho tři ze sedmimetrového hodu. Čtyři branky dala Tereza Hřivnová, tři Alena Mrázová a Lucie Kovářová. Barbora Koubová má dvě trefy a po jednom gólu si do střelecké tabulky připsaly Michaela Vrbová, Lucie Havelková a Veronika Dlesková.

Po nedělním utkání s Vršovicemi bude Slavoji Tachov zbývat v soutěži odehrát už jen dva zápasy, a to 12. května v Českých Budějovicích a 20. května doma proti v současné době druhým Pardubicím.