Slavoj neudržel náskok
v závěru, prohrál o gól

Tachov – Další ligový zápas mají ze sebou házenkářky druholigového Slavoje Tachov. V nepříliš vydařeném zápase s týmem ze sousedství tabulky Kobylisy II neudržely tři minuty před koncem jednobrankový náskok a nakonec podlehly 21:22.

11.12.2013

TACHOV – KOBYLISY 21:22. Na snímku domácí Veronika Dlesková (číslo 68) brání při útoku soupeřek, za ní brankářka Eliška Macáková.Foto: Luděk Eidelpes

Opět nastoupily s torzem hráček, které si musely sáhnout až na dno svých sil. Nevyvarovaly se opět několika chybám, které draze zaplatily góly. Ani střelecká potence Sedláčkové, která vsítila devět branek, nestačila na zisk bodů. V brance se několikrát zaskvěla Macáková.

V úvodu vydržel dlouho bezbrankový stav. Pražačky se dostaly do vedení, domácí měly navrch až v polovině první části hry, kdy poprvé vedly 4:3. Poté vyrobily několik minel a soupeřky opět odskočily až na rozdíl dvou branek. Hráčky Slavoje to nevzdávaly, ale několik vteřin před poločasem dovolily hostům srovnat na 11:11. Tím skončil první poločas.

Druhé dějství začaly lépe domácí, ale opět po chybách děvčata z hlavního města srovnala. Dlouho bylo skóre vyrovnané. Domácí držela svými zákroky Macáková a střelecky Sedláčková. Ta srovnala v 51. minutě na 20:20. Když proměnila sedmičku Dlesková, zdálo se, že domácí hráčky dovedou zápas do vítězného konce. To se však ale nestalo. Opak byl pravdou. Pražačky opět po chybě v rozehrávce srovnaly lacinou brankou a dvě minuty před koncem vsítily dokonce gól, který znamenal jejich výhru.

Nepřesný a jediný rozhodčí Chmelíř v závěru vyrobil několik nepřesností a nechal v čase 59:01, kdy vypadla časomíra, pokračovat i přes protesty ve hře. Navíc špatně posoudil dvakrát situaci a odebral domácím hráčkám míč.

Slavoj Tachov – Kobylisy II 21:22 (11:11)

Branky: Sedláčková 9 (2 ze 7 m), Dlesková 4 (3), Šindelářová 3, Písařová 2, V. Herlíková, E. Herlíková, Smoláková – Šalounová 7, Kaloušová 4 (2), Kotrbová 3, Adamová 3, Srbová 2, Kleperádová 2, Kurejková 1. Rozhodčí: Chmelíř. Diváci: 50.

Slavoj Tachov: Macáková – Sedláčková, V. Herlíková, Písařová, Šindelářová, E. Herlíková, Dlesková, Smoláková. Trenér M. Moulis.

Sokol II Kobylisy: Kleperádová, Krejčová, Kurejková, Kaloušová, Kotrbová, Adamová, Červenková, Srbová, Pázlerová, Šalounová, Bernardová. Trenér J. Melka.

Ostatní výsledky 11. kola: Strakonice – Ústí nad Labem 25:17, Loko Cheb – Milevsko 27:19, S. Vršovice B – DHK Pardubice 15:26, České Budějovice – Turnov 27:27, Astra – Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 36:17.

Příští zápas (12. kolo) odehraje Slavoj Tachov 9. února na domácí půdě s DHK Pardubice.

Pořadí střelkyň po podzimní části druhé ligy:

1. Pavla Janečková (Ústí) 92 branek, 2. Anna Dolejšová (České Budějovice) 76, 3. Anna Baumová (Ledeč) 67… 6. Eva Mancellari (Tachov) 64, 39. Zdeňka Sluková (Tachov) 28, 41. Veronika Dlesková (Tachov) 28, 50. Petra Sedláčková (Tachov) 23.

Pořadí střelkyň sedmimetrových hodů:

1. Eliška Zívalová (Cheb) 30, 2. Lucie Ševrová (Turnov) 24, 3. Lucie Štěpánová (Strakonice) 21… 5. Eva Mancellari (Tachov) 19.

Stanislav Sýkora

11.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Výlov Regentu u Chodové Plané na Tachovsku
67

Výlov Regentu začal

Společný snímek účastníků přeshraniční porady v Tachově.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

Zájem je vyšší, na venkově nápor teprve čekají

Tachovsko - Úderem druhé hodiny odpolední začaly letošní volby do poslanecké sněmovny také v okresním městě.

Motokrosové finále se vydařilo

Stříbro – Motokrosový seriál MOTUL Cup, sdružený přebor Čech západních a středních, také v letošní sezóně poslal svůj finálový závod na nejstarší tuzemskou trať – Terén sv. Petra ve Stříbře.