Mladé házenkářky Slavoje Tachov skončily v Ostravě čtvrté a postoupily mezi šestnáct nejlepších celků České republiky. Házenkářky Slavoje Tachov absolvovaly v Ostravě druhé kolo Žákovské ligy starších žaček.

Na severu Moravy sehrály čtyři zápasy, když ve skupině E startovala družstva SK Opava, Zora Olomouc, Jindřichův Hradec, Slavia Praha a TJ Slavoj Tachov. Do dalšího kola ligy postupovaly pouze čtyři družstva.

Slavoj sehrál první utkání proti družstvu SK Opava. Po nervozním začátku nedal soupeřkám šanci a vyhrál 15:9. Po výborném vstupu do turnaje ale prohrály Tachovanky se Slavií Praha 10:8.

„Holky vůbec nezachytily začátek utkání a v poločase prohrávaly 7:2. Vypadalo to na debakl, ale celý tým zabojoval a stáhl náskok soupeřek na dva góly. Škoda, že se nepodařily proměnit dva sedmimetrové hody v závěru zápasu, mohlo to být veselejší,“ řekl k zápasu jeden z trenérů Tachova František Mráz.

Třetí duel s Jindřichovo Hradcem byl celou dobu vyrovnaný a stav 7:7 byl pro Tachovanky slibný. Také po přestávce se držely, ale v závěru neudržely příznivý stav. „Nám se nepodařilo udržet vyrovnaný stav. V poslední minutě za stavu 11:12 neproměnila Schneiderová samostatný průnik, trefila brankářku a z následného rychlého útoku jsme inkasovali a prohráli 11:13,“ komentoval závěr zápasu tachovský kouč. V posledním duelu čekal hráčky Slavoje nejtěžší soupeř, Zora Olomouc.

Tachovské házenkářky už měly jistý postup , a tak nastupovaly do zápasu bez nervů a s úkolem dohrát bez zranění. Po poločase vedl favorit 10:6. Tachovanky se nevzdaly, ve druhém poločase zlepšily hru v obraně, zabojovaly, dotáhly náskok soupeřek a zdramatizovaly závěr zápasu. Pěti góly v řadě ukončily zápas těsnou prohrou 14:15.

„Holky dobře bránily, v útoku byly nebezpečné a prosazovaly se i proti daleko zkušenějším družstvům,“ zhodnotil vystoupení Slavoje F. Mráz a dodal: „Škoda, že jsme byli oslabeni o čtyři hráčky, museli jsme celý turnaj odehrát jen s jednou náhradnicí.

Pořadí. 1. Zora Olomouc, 2. Slavia Praha, 3. Jindřichův Hradec, 4. TJ Slavoj Tachov, 5. SK Opava.

Za Tachov nastoupily: Váchová, Balínová, Schneiderová, K. Mrázová, A. Mrázová, Maxová, Švandová a Tolarová. Trenéři Moulis, R. Mráz, F. Mráz a Šindelář.