Úvod byl oboustranně neurovnaný a o trochu lépe na tom byly hráčky J. Hradce. První šanci nedala po několika vteřinách Pelechová. Skóre otevřela až na začátku čtvrté minuty domácí hráčka. Hosté srovnali a Tachovanky si udržovaly mírný náskok. Když nedaly Popovová a Písařová, hráčky od Vajgaru srovnaly na 5:5. Domácí utekly opět na rozdíl dvou gólů 8:6, ale potom několik akcí uspěchaly a náskok ztratily. Hráčky z Hradce otočily skóre, ale Velková dokázala srovnat a několik vteřin před půlí tatáž hráčka upravila na poločasových 14:13 pro Tachov.

Do druhé půle hráčky Tachova nastoupily se zlepšenou hrou v obraně i v přechodu do útoku. Postupně si vytvořily až osmigólový náskok, který udržovaly až do konce zápasu. Několikrát podržela domácí svými zákroky brankářka Macáková. Když náskok byl už jedenáctibodový, nikdo z přítomných diváků nebyl na pochybách, že body zůstanou doma. V závěru dohrával Jindřichův Hradec bez vyloučené hráčky a svěřenkyně trenéra Moulise mohly v poklidu dokráčet za vítězstvím. Sedmi brankami se blýskla Veronika Velková.

„V prvním poločase jsme byli zbytečně zbrklí, nervózní a nedařilo se nám jak bychom si přáli. Hra byla upěchaná, přihrávky nepřesné a pomalé. V druhém poločase jsme zpřesnili hru, začalo se dařit. Přišly rychlé a kombinační akce. Hra už vypadala podle našich představ. Vítězství bylo zasloužené a chci poděkovat děvčatům za výkon. Předvedla a dokázala potvrdit předešlé výsledky,“ zhodnotil zápas trenér Slavoje Tachov Miloslav Moulis.

Sj. Tachov V. J. Hradec 32:22

Poločas: 14:13. diváci: 200.

Slavoj: Macáková, Sedláčková 6 branek, Vrbová 2, V. Herlíková 5, Mancellari 1, E. Herlíková 2, Hendrichová, Krbcová 1, Písařová 1, Pelechová 3, Dlesková 2, Velková 7, Popovová 1, Sluková 1, Mrázová.

Stanislav Sýkora