Po porážce ve šlágru minulého kola s rezervou Sokola Písek přišla pro házenkářky tachovského Slavoje další těžká rána. Svěřenkyně trenéra Miloslava Moulise cestovaly k zápasu 18. kola západní skupiny druhé ligy do pražských Vršovic, kde změřily síly s Astrou Praha, pátým týmem druholigové tabulky.

Tachov jel do hlavního města republiky bez druhé nejlepší střelkyně týmu Nikoly Pilátové a její absence byla na palubovce znát. Házenkářky ze západu Čech prohrály o čtyři branky poměrem 23:27 a výrazně si zkomplikovaly cestu za prvním místem znamenající postup o soutěž výše. „K zápasu jsme jeli v oslabené sestavě. Chyběla nám z osobních důvodů Nikola Pilátová a v průběhu utkání navíc musely kvůli zranění odstoupit další dvě klíčové hráčky – Buchlovská s Vrbovou. Ve druhém poločase už jsme neměli z čeho brát. Chyběla nám spojka,“ litoval trenér tachovských házenkářek Miloslav Moulis.

Ten však ztrátu trojice svých opor jako hlavní důvod porážky s týmem z hlavního města nepovažoval. „Soupeřky hrály velice dobře, celý zápas prakticky vedly. My jsme bohužel pokračovaly v nemastném a neslaném výkonu z předchozího utkání proti Písku. Chyběla mi tam jiskra, nasazení a chuť po vítězství. Jako by holky nechtěly ani vyhrát a postoupit,“ zlobil se trenér.

Ve druhém poločase sice Tachov mocně dotahoval pětigólové manko z prvního dějství, na obrat ale neměl. „I přes různé komplikace jsme se dotáhli na rozdíl dvou branek a vytvořili si několik šancí. Ale místo toho, abychom zápas vyrovnali, tak jsme dělali nepochopitelné taktické a hlavně technické chyby. V tu dobu jsme šli pětkrát sami na branku a pokaždé to zkazili. Zbytečně, chybami, ztrátami, které by se ve druhé lize neměly stávat,“ pokračoval se zklamaným tónem v hlase tachovský trenér, jenž byl z výkonu svých hráček značně rozladěný. Pochopitelně.

„Jediným pozitivem je výkon obou brankářek, které sice neměly tak velké procento zákroků, ale opět chytaly spolehlivě a pár skvělých zákroků také předvedly,“ uvedl trenér Moulis.

Tachov tak v tabulce ztratil další dva body a kýžený postup o patro výše už nemá ve svých rukou. „Klíčové dva zápasy sezony jsme nezvládly, už to není na nás. Upřímně, už v postup moc nevěřím. To by se musel stát doslova zázrak. Ještě, že je teď menší pauza, máme čas se zmátořit a sezonu nějak dohrát. Musíme to zvládnout, protože se klidně může stát, že když ještě prohrajeme, můžeme skončit až na páté příčce a to by byl pro nás i vzhledem k ambicím velký zmar,“ dodal Miloslav Moulis.

Astra Praha - Slavoj Tachov 27:23

Poločas: 16:11. Branky ze sedmimetrových hodů: 5:3. Rozhodčí: Janis Aliapulios, Marek Řeháček. Diváci: 35.

Astra Praha: Wachsmannová, Procházková 1/0, Janoušková 4/0, Němcová 1/0, Šnýdlová 2/0, Hehejlíková 6/3, Vildová 8/2, Martinovská, Richterová 1/0, Roštejnská 4/0, Čiháková, Soukupová, Malantuková. Trenér: Vladimír Pleskač. Vedoucí družstva: Bohumil Vild.

Slavoj Tachov: Voříšková, Kudějová, Vrbová 4/0, Rybáková, Holátová 2/0, Koubová 1/0, Kovářová 1/0, Buchlovská 4/2, Dlesková, Křišťanová 1/0, Friedel 10/1. Trenér: Miloslav Moulis. Vedoucí družstva: Michal Kreč.

Ostatní výsledky 18. kola: FK Hvězda Cheb – České Budějovice 19:35, Sokol Písek B – Turnov 32:25, Ústí nad Labem – Sokol Vršovice B 20:31, Kobylisy B – Lázně Kynžvart 24:25.

Program 19. kola – sobota 27. dubna 15.00: České Budějovice – DHK Pardubice, 16.00: Ústí nad Labem – Kobylisy B, 17.00: Turnov – Astra Praha, neděle 28. dubna 14.00: Slavoj Tachov – FK Hvězda Cheb, 18.00: Sokol Vršovice B – Sokol Písek B.