Druholigové házenkářky tachovského Slavoje pokračovaly v soutěži na vítězné vlně. Úspěšnou sérii bez porážky prodloužily v Ústí nad Labem, kde s místním HK Spartak vyhrály 27:23.
Od začátku byl zápas hodně vyrovnaný. „Hrálo se velmi opatrně. U obou družstev převládala důrazná obrana, branky padaly jen z postupných útoků,“ pravil k úvodu zápasu vedoucí družstva Slavoje Tachov František Mráz. Do přestávky vyrovnaného utkání šly s jednogólovým vedením 15:14 hráčky Tachova.
Ve druhém poločase udržely házenkářky Slavoje nastavené tempo a hlavně vedení. „Holky pokračovaly ve výkonu z první části utkání. O výhře rozhodly až v závěru utkání, kdy se jim podařilo proměnit rychlé protiútoky,“ viděl klíčové okamžiky vítězného zápasu Mráz, jenž byl s výhrou velmi spokojený.

HK Sp. Ústí n.L. – Sj. Tachov 23:27
Poločas: 14:15. Rozhodčí: Hart, Polák. Diváci: 40.
Slavoj: Krbcová, Sedláčková (7 branek), Herlíková (1), Písařová (4), Vrbová (3), Pelechová (3), Velková (5), Macáková, Mancellari (4). Trenér M. Moulis.

Příznivci házené se mohou těšit na neděli, kdy ve sportovní hale hrají od 13.00 starší žačky. V Západočeské lize se Slavoj představí proti HC Plzeň. Od 15.00 hodin se tachovské ženy utkají ve druhé lize proti favorizovanému celku Vršovic. Domácí Slavoj bude chtít proti nebezpečnému soupeři prodloužit neporazitelnost v jarní části soutěže.