Házenkářky Slavoje Tachov vstoupily do jarní části druhé ligy žen výhrou. Na domácí palubovce zdolaly Kobylisy Praha 27:17. Pátý celek průběžné tabulky byl pro domácí tvrdým oříškem.

Tachovanky, které byl po zimní části na posledním místě, ale v současné době disponují také kvalitním celkem. „Během zimní přípravy se nám podařilo získat pět nových hráček a stabilizovat tým. Holky se postupně poznávaly a na trénincích sehrávaly. K prvnímu utkání jsme tak vzhlíželi s očekáváním,“ konstatoval vedoucí družstva Slavoje František Mráz.

Od úvodních minut se hrála rychlá házená s tvrdou obranou. Do vedení šly Kobylisy, ale tachovské házenkářky se chytly a dvěma góly otočily skóre. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ovšem domácí hráčky byly v koncovce přesnější a důraznější. Postupně navyšovaly své vedení a v poločase byl stav 13:8. Do druhé poloviny nastupoval Slavoj s jediným cílem, nenechat se vylučovat, držet nastavené tempo a dobře bránit, což se mu podařilo a na konci zápasu byl stav 27:17.

„Holky dobře bránily a podařilo se jim přerušovat rychlé útoky soupeřek. V útoku dobře kombinovaly a předváděly pěkné a rychlé akce. Škoda, že byla vyloučená Míša Vrbů, po zbytečném zákroku dostala červenou kartu a příští zápas musí stát,“ zhodnotil stručně zápas trenér Tachovanek Miloslav Moulis. Tachovské házenkářky si připsaly cenné dva body a v tabulce přeskočily Milevsko.

„Jedeme do Českých Budějovic, ty jsou na třetím místě a to bude těžké utkání. Máme k dispozici autobus a tak jsou příznivci vítáni,“ zve na další utkání vedoucí týmu Slavoje. „Na utkání „vyrážíme“ v neděli v 10.00 hodin od sportovní haly,“ upřesnil pro případné zájemce termím odjezdu Mráz.