Házenkářský turnaj mladších žaček „Jihozápadní Pohár“ vyhrálo družstvo HC Plzeň před domácím Slavojem Tachov a VŠ Plzeň.

V tachovské sportovní hale se postupně utkala družstva TJ Slavoj Tachov, HC Plzeň, VŠ Plzeň B, TJ Jindřichův Hradec B a HC České Budějovice. Hrálo se systémem každý s každým a k vidění byla kvalitní a dramatická utkání.

K prvnímu zápasu nastoupily hráčky Slavoje proti HC Plzeň. Tachovským házenkářskám vstup do turnaje nevyšel a prohrály 5:10. „Holky neproměnily šance a prakticky se po celé utkání nedostaly do tempa,“ viděl příčiny prohry jeden z dvojice trenérů František Mráz.

Ve druhém zápase proti družstvu TJ Jindřichův Hradec se domácímu týmu už dařilo lépe a po zlepšené hře zvítězil 7:5. „Zlepšili jsme se hlavně v obranné činnosti a v koncovce, což v tomto důležitém duelu rozhodlo,“ hodnotil utkání trenér Radek Mráz. V dalším utkání turnaje měly Tachovanky za soupeře družstvo Českých Budějovic. Oproti druhému zápasu zlepšily hru a jihočešky předčily ve všech herních činnostech. Hostům nedaly šanci a zvítězily přesvědčivě 11:5.

Poslední utkání s VŠ Plzeň B mělo dramatický průběh. Ve vyrovnaném duelu zvítězil Slavoj v poměru 12:9. „Bylo to z naší strany povedené utkání. Proti kvalitnímu soupeři využily holky okének v plzeňské obraně, prosadily se v koncovce a zaslouženě zvítězily,“ chválil své svěřenkyně F. Mráz. „Druhým místem v tomto turnaji jsme si upevnili stejnou pozici i v průběžném pořadí seriálu „Jihozápadní Pohár“, což je pro družstvo úspěch,“ dodal trenér František Mráz.

Pořadí: 1. HC Plzeň – 7b.; 2. TJ Slavoj Tachov – 6 bodů; 3. VŠ Plzeň – 5; 4. Č Budějovice – 2; 5. J. Hradec – 0.

Na tachovském turnaji se pod vedením trenérů Františka Mráze a Radka Mráze představily hráčky D. Gajdošová, A. Abrahámová, K. Erretová, B. Milliánová, M. Švandová, I. Suchá, B. Šáchová, M. Kotrbová, P. Vosecká, M. Vosecká, K. Mrázová, A. Mrázová.