Házenkářky Slavoje Tachov vstoupily do druhé ligy velmi dobře. Na palubovce silné Astry Praha dokázaly vyhrát 18:25.
Po vyrovnaném prvním poločasu se po přestávce ukázala lepší herní pohoda hostů a v závěru utkání také lepší fyzická kondice. Tachovanky si pohodlně „dokráčely" pro cenné vítězství. Střelecky se dařilo Slukové, která zaznamenala devět branek.

„V prvním poločasu holky „vyrobily" hodně technických chyb. Domácí Astra chodila do brejků a dávala z mého pohledu moc laciné branky. Pokud útočila do plných, tak měla velké problémy. Důležitým momentem utkání byla v závěru poločasu přesilovka domácích šest na čtyři, kterou jsme nejen ubránili, ale dali v ní i branku," řekl k první půli trenér Slavoje Miloslav Moulis.

„Druhý poločas se naše hra ještě zlepšila, obrana pracovala na výbornou a dařilo se nám i v útoku. Náskok jsme navyšovali a měli jasně navrch. Byl to z naší strany kolektivní výkon. Jsem spokojený, začátek se nám povedl," zhodnotil zápas Moulis.

Astra Praha – Sj. Tachov 18:25
Poločas: 12:11. Branky ze 7 hodů: 2:4. Rozhodčí: Blažeková, Šajnerová. Diváci: 20.

Slavoj: Kudějová, Macáková, A. Mrázová, Mancellari (3), Vrbová, Vl. Herlíková (1), E. Herlíková (1), Pelechová (6), Písařová (5), Smoláková, K. Mrázová, Sluková (9).