Druhá liga žen v házené měla na pořadu patnácté kolo a tachovský Slavoj přivezl z Milevska za výhru 28:17 dva body. uHázenkářky Slavoje vyhrály v Milevsku.
Tachovanky šly do tohoto utkání jako favoritky. „První poločas byl ale neurovnaný, holky neproměňovaly šance a měly zbytečné ztráty míče. Hráčky Milevska toho dokázaly využívat, držely příznivý stav a v poločase prohrávaly pouze 11:14,“ řekl k první půli vedoucí družstva Slavoje František Mráz.
Do druhého poločasu nastoupil Slavoj jako vyměněný a nedal domácím žádnou šanci na úspěch. Tachovanky přidaly v obraně na důrazu, dařilo se jim v útoku a vytvořily si desetigólový náskok. Na konci zápasu svítilo na ukazateli skóre 17:28. „Byl to pro nás jednoznačný zápas, měli jsme ho pod kontrolou. Sice v prvním poločase se nepodařilo odskočit na více gólů, ale to se hráčkám podařilo hned na začátku druhého poločasu a měly hru pod kontrolou,“ poznamenal k zápasu Mráz.
Slavoj: Sedláčková 6, Vrbová 4, Vl. Herlíková 3, E. Herlíková, Hendrichová 1, Krbcová, Písařová 4, Plechová 1, Velková 5, Popovová 3, Sluková 1. Trenér Miloslav Moulis.
Tabulka střelců: Veronika Velková (Slavoj Tachov – 88), Pavla Janečková (HK Spartak Ústí n. L. – 84), Monika Blažeková (Sokol Vršovice – 72).
Už v neděli hostí Tachovanky vedoucí tým soutěže Strakonice. Utkání začíná ve sportovní hale v 15.00 hodin.