Stolní tenisté Slavoje Chodové Plané A překvapivě vyhráli základní skupinu II. třídy krajské soutěže a tím se probojovali do závěrečných bojů o postup do I. třídy. Dlouho očekávané semifinále play off se hrálo v Chodové Plané. Domácí hostili silného soupeře Slavoj Stod B. V nervydrásajícím souboji ale nakonec podlehli hostům 8:10 a z dalších bojů byli vyřazeni. Domácí přišlo povzbudit do místního kulturního domu pětadvacet fandů, kteří vytvořili výbornou atmosféru. Obě úvodní čtyřhry byly pro domácí smolné.

Dvojice Krejčí s Malíkem vedla 2:1 na sety a měla mečbol. Také dvojice Lašák se Zušťákem vedla už 2:0 na sety. Oba páry však nakonec prohrály 2:3. Poté se ovšem děly neskutečné věci. Domácí dokázali vyhrát šest dvouher za sebou a ujali se nadějného vedení 6:2. Vzápětí však prohráli sedm dalších duelů a skóre bylo hrozivých 6:9. To samozřejmě domácí hráče těžce zasáhlo, ale přesto dokázali snížit na 8:9. V případě remízy by pro ně hovořilo lepší skóre, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Je škoda, že k výborně hrajícímu Romanu Malíkovi (3 body) se tentokrát nepřidal Antonín Krejčí (2 body).

Dobrý výkon podali Josef Lašák (2) a Petr Zušťák (1). I přes porážku v play off byly výkony Chodové Plané A v sezoně vynikající. „O vítězství v základní části soutěže se před sezonou nikomu z nás ani nesnilo. Navíc jsme celou soutěž odehráli pouze ve čtyřech, což v jiných týmech nemělo obdobu. V příští sezoně bude velmi těžké dosažené výsledky zopakovat, ale uděláme proto maximum,“ pravil vedoucí a opora družstva v jedné osobě Antonín Krejčí a dodal: „Chtěl bych touto cestou poděkovat všem fanouškům za výbornou podporu po celou sezonu.“

JIŘÍ STRAKA