Stejně jako v loňské sezoně skončilo pro FLK Tachov putování Pohárem České pojišťovny ve třetím kole. Na domácí palubovce nestačili Tachované na družstvo FBC Štíři České Budějovice a prohráli po boji 4:6.
Utkání bylo od úvodních minut vyrovnané, ovšem hosté dokázali, na rozdíl od Tachovanů, trestat každou chybu soupeře.  Štíři v průběhu utkání vedli už 1:3, ale i tento nepříznivý stav dokázali hráči Tachova otočit a dostat se do vedení 4:3.  Budějovičtí ale ukázali svou sílu a vedení si vzali zpět na svou stranu, na což už domácí hráči nedokázali zareagovat.

„O možný postup nás připravila vlastní nedisciplinovanost a zbytečné fauly. Spoustu času jsme hráli v oslabení, dokonce i opakovaně ve třech hráčích v poli, což nás pochopitelně stálo hodně sil, které chyběly pro závěrečný nápor," viděl hlavní příčiny prohry Tachovanů jejich sekretář a jedna z opor týmu Jan Flor.

„Děkujeme všem fanouškům, kteří si našli cestu do sportovní haly a věříme, že na domácích zápasech v lize nás opět přijdou podpořit," dodal Flor.

Cesta Pohárem České pojišťovny tak pro Tachov skončila. Byla to ale velice dobrá příprava do druholigové sezony, která začíná pro tachovské první družstvo už  23. září zápasem se Sokolovem.