Cyklokrosový šampionát se jel o v sobotu ve Stříbře a nejen město, ale i celé Tachovsko zažilo nevšední sportovní zážitek. V hlavní roli se předvedli Zdeněk Štybar starší a jeho syn, čtyřnásobný mistr světa a po sobotě už sedminásobný republikový šampion.

První jmenovaný se svým „týmem" odvedli obrovský kus práce při organizaci závodu. Uskutečnit takový podnik vyžaduje nejen velké pracovní nasazení, ale také  zkušenosti z pořádání těchto závodů. Stříbrští je měli a dokázali je zúročit. Jejich zásluhou jsme měli možnost vidět nejlepší závodníky z naší republiky, neopakovatelnou atmosféru, pohledy do zákulisí a v samotném závodě excelentní výkon Zdeňka Štybara mladšího. Ten svůj sedmý titul věnoval svému taťkovi. Nebylo to z jeho strany žádné „laciné" gesto, ale upřímné poděkování za úsilí při přípravě této akce.

Za organizací závodu je práce mnoha obětavých dobrovolníků, kterým patří velký dík, ale snad se na mne nebudou zlobit, když na závěr řeknu. Zdeňku Štybare starší a mladší, děkujeme za krásný zážitek a smekám před VÁMI. Věřím, že nejsem sám.