V šestém kole krajského přeboru v nohejbalu se na kurtech B. Stříbro hrálo okresní derby. Domácí v něm porazili Slavoj Tachov 5:2.

TJ Baník Stříbro – Slavoj Tachov 5:2 (10:6)

Odvetnou část přeboru plzeňského kraje tak Baník zahájil výhrou. Domácí se ale dostavili k utkání pouze se čtyřmi hráči, hosté přijeli až na Petra Oktábce kompletní a se snahou oplatit Baníku porážku z prvního utkání.

První krok k tomu udělala první dvojka Slavoje (Oktábec, Luley), která porazila domácí nově složenou dvojici 2:0 (10:9, 10:5). Nozar s Marcínkem hráli spolu poprvé a na jejich hře byla patrná nesehranost.

V druhém zápase dvojic plném nepřesností hosté (Větrovský, Košťál ml.) hodně potrápili domácí sestavu, za kterou nastoupili Kučera s Rohlíkem. Hosté ale prohráli třetí set a tím i celý zápas 1:2 (5:10, 10:7, 7:10), když se Baníkovci prosadili v útoku větší razancí a hostům nepomohli ani povedené kraťasy J. Košťála.

V zápase trojic Oktábec a Luley spolu s Košťálem rozstříleli domácí trojku (Nozar, Marcínek, Rohlík) 2:0 (10:5, 10:1) a ujali se vedení v utkání 2:1. Na stav 2:2 srovnal v singlu Rohlík vítězstvím nad Větrovským 2:0 (10:8, 10:7), když v prvním setu zachránil téměř prohraný set.

V dalších zápasech už se domácí rozehráli a vyhráli obě obrácené dvojky. Zejména druhý zápas dvojic mezi Oktábcem, Luleyem a Kučerou s Rohlíkem přinesl dramatický, vyrovnaný boj a také nejhezčí nohejbal. Domácí vyhráli 2:1 (10:8, 9:10. 10:8). Rozhodující v tomto zápase byl v koncovce setu nádherný „klepák" Petra Luleye, který ale se po provedení úderu dotkl sítě a pozorný rozhodčí správně přisoudil bod domácím. Poté už Rohlík svou razancí ukončil zápas a tím i rozhodl o celkovém vítězství domácích. Ti i v poslední dohrávané trojici zvítězili 2:0 (10:3, 10:9). Vývoj utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

Baník: Kučera, Nozar, Marcínek, Rohlík.
Slavoj: K. Oktábec, Luley, Košťál nejml., Košťál ml., Košťál st., A. Větrovský.

Ostatní výsledky: Litohlavy – Zruč-Senec B 6:1, Janovice -Horažďovice 6:1.

Miroslav Klauber