Kvalifikace Českého poháru ve volejbalu se odehrála v Ústí nad Labem. V základní skupině čekalo družstva Slavie Praha, Chodova a Českého Krumlova. Tým VK Tachov mohl po bojích slavit postup do Českého poháru.

Tachov - Slavia Praha 0:2 (10:25, 14:25).

První zápas se Slávií Praha byl dobrý do stavu 10:10 v obou setech. Pak, jako by se tachovská děvčata zalekla možného úspěchu a vyráběla neuvěřitelné chyby. Byla schopna nepřijmout i deset míčů za sebou. Nahrávačka Sabina Hendrichová v polovině zápasu odstoupila se žaludečními problémy a celou sobotu proležela a nehrála. Tachov hrál v pěti s náhradnicí Petrou Pechovou, která ovšem svoji roli univerzála zvládla na výbornou.

Tachov - Český Krumlov 2:1 (25:12, 24:26, 15:12).

Další zápas ve skupině byl proti Českému Krumlovu. V tomto duelu naše děvčata předvedla dva rozdílné sety. Po bezproblémovém průběhu prvního přestala hrát a vytvořila drama s infarktovým, ale dobrým koncem.

Tachov - Chodov 2:0 (25:16, 25:16).

Třetí zápas byl už bez problémů a děvčata se rozehrála k dobrému výkonu. Bez větších potíží porazily Chodov.

Tachov - Pardubice 2:0 (25:20, 25:17).

Ve skupině skončily Tachovanky druhé za Slávií Praha a rozehrály postupovou bitvu s Pardubicemi. Výborný výkon nedal soupeři šanci a družstvo VK mohlo slavit postup do druhé osmičky už v sobotu.

Tachov - Ještědská Liberec 0:2 (13:25, 13:25).

V neděli se Tachov pokoušel probojovat do první osmičky a měl k tomu dva pokusy. První byl porazit vítěze skupiny D a druhý vyhrát s Rokycany. Tachov narazil na Ještědská Liberec a soupeř ho přehrál. Náš zástupce v tomto utkání doplatil na úzký kádr.

Tachov - Španielka Praha 0:2 (23:25, 20:25).

V rozřazovacím miniturnaji se VK Tachov utkal ze Španielkou Praha a Rokycany. První zápas se Španielkou Praha byla bitva do posledního míče a hráčky VK předváděly výborný volejbal. Bohužel v koncovkách jim chybělo ono pomyslné štěstíčko.

Tachov - Rokycany 0:2 (8:25, 23:25).

Protože v prvním zápase porazila Španielka Praha i Rokycany 2:1 bylo o postupujícím rozhodnuto. “Vzhledem k tomu, že jsme do Ústí odjížděli bez Karolíny Kovaříkové, se zraněnou Petrou Pechovou a na střídačce jen Janou Florovou, jsem s výsledkem spokojen. V některých zápasech se nedařilo jednotlivým hráčkám, ale nebylo je za koho střídat. Celou sobotu nenastoupila Sabina Hendrichová (žaludeční problémy), a tak v některých zápasech, při výpadku některé z hráček, hrály jen čtyři. Hrát v plné sestavě s možností střídání více hráček, bychom bez problémů postoupily do první osmičky,“ posteskl si trenér VK Tachov Vlastimil Veselý.